اخبار ویژه

درباره ما

مجله اجتماعی سیاسی «آزادنما» به عنوان رسانه مکتوب و مجازی جوانان مطالبه گر کشور از بهمن ماه 1397 همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به دور از وابستگی های متداول و با اتخاذ مشی اعتدال و اعتقاد به "حق باوری"، "مردم سالاری دینی و نقش مؤثر مردم در اداره امور"، "پالایش فرهنگی و ارتقای معرفت، بصیرت و معنویت در جامعه"، "خدمت صادقانه به مردم"، "قانونگرایی"، "عدالتخواهی"، "آزادی های مصرح در قانون"، "ضرورت وحدت نخبگان کشور"، "تقدم منافع و خرد جمعی بر مصالح و تصمیمات فردی و باندی"، "رفاه، امنیت و آسایش حداکثری مردم" و "ساده زیستی و پاک دستی مسئولان" پا به عرصه وجود نهاده است. این نشریه ضمن پایبندی به اصول و مبانی فکری امام و رهبری و راهبردهای انقلاب اسلامی، از هر فرد و تشکلی که خود را ملتزم به نکات یاد شده بداند استقبال می کند و برای عینیت بخشیدن به اهداف و آرمان های انقلابی خود و همچنین استمرار خدمت و حضور فعال، هوشمندانه و مبتکرانه در عرصه های مختلف اجتماعی، فعالیت خود را آغاز می نماید.

آزادنما با مجوز شماره 83361 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افتخار دارد هر ماه بصورت تمام رنگی مهمان خانه های گرم و پر مهر مردم استان های بوشهر، فارس، خوزستان، هرمزگان و چهارمحال و بختیاری باشد و به یاری خداوند در آینده شبکه توزیع خود را گسترش دهد.

کشور عزیزمان بحران های مختلفی را با روحیه جهادی و با اتکا به توان و ظرفیت داخلی پشت سر گذاشته است و امروز نیز رمز عبور از بحران های پیش رو از جمله بحران مدیریت، اعتماد به جوانان متعهد و متخصص است که با تلفیقی از تجربه و جوانی، با روحیه و تفکر انقلابی، نسبت به شرایط جامعه احساس مسئولیت کنند و مرد زمان خویش باشند.

در این شرایط سخت اقتصادی که نفس مطبوعات را نیز به شماره انداخته است و یکی پس از دیگری را به سوی تعطیلی می کشاند، دولت فخیمه بجای زنده نگه داشتن رسانه های با سابقه و همچنین حمایت از ظهور رسانه های جدید؛ با نقدناپذیری، با سنگ اندازی و بهانه تراشی، با قطع آگهی های دولتی وعدم تخصیص یارانه کاغذ و انواع و اقسام ناحمایتی مادی و معنوی، اجازه تنفس را از رسانه ها گرفته است. امیدواریم تیغ تیز دولت از گلوی رسانه های منتقد نیز برداشته شود تا هوایی آزاد اما عادلانه و قانونمند بر فضای مطبوعاتی کشور وزیدن بگیرد.

رسانه ها و خبرنگاران بعنوان آمران به معروف و ناهیان از منکر؛ برای مطالبه گری و عدالتخواهی، برای معرفی خادم و خائن، برای انعکاس خدمات و خسارات و برای از میان برداشتن فاصله بین مردم پرسشگر و مدیران پاسخگو، رسالت سنگینی بر دوش دارند و می خواهند کاری کنند که مردم دیگر نشنوند بوشهر قطار ندارد، اهواز هوا ندارد، شیراز مسکن ندارد، بندرعباس نان ندارد و شهرکرد کار ندارد.

آزادنما هرزه نگار نیست، حق نگار است و آمده است تا بعنوان فعال اجتماعی، کنشکر مدنی و شهروند مسئول اما از نوع واقعی و قانونی آن، به دور از غوغاسالاری و قانون گریزی با افزایش سواد رسانه ای، وجدان بیدار جامعه باشد و بگوید که این قلم فروشی نیست زیرا قبلا به عدالت فروخته شده است و در واقع آزادنما عصاره وجدان ماست، بنگاه قلم فروشی جایی دیگر است!

ما آمده ایم تا در مقابل ابهام با شفاف سازی، در مقابل دروغ با افشاگری، در مقابل اختلاف افکنی با وحدت آفرینی، در مقابل تهییج با آرامش، در مقابل تحریک با روشنگری و در مقابل تحریف با اطلاع رسانی خود، خوب و بد را از هم سوا کنیم و با احترام به شعور مخاطبین، انتخاب را به خود مردم واگذار نماییم.

شاید همه بگویند همه این ها شعار است اما بدون شک این شعارها غیر قابل دسترس نخواهند بود زیرا ما به یاری خداوند فعل خواستن را صرف کرده ایم و قلم های خود را برای طی این مسیر تراشیده ایم و دل به حمایت های بی دریغ شما مردم و مسئولان عزیز و همکاری همه دغدغه مندان بویژه نویسندگان، کارشناسان، تحلیلگران، خبرنگاران عکاسان، طنزپردازان، شاعران و... خوش کرده ایم.

در انتها بنده به نمایندگی از خانواده بزرگ مجله «آزادنما» پیشاپیش از بذل محبت همه مخاطبانی که با ارسال پیشنهادها و انتقادات خود، ما را یاری می کنند، کمال تشکر و امتنان را دارم.

آزادنویس
محمد پای بست
صاحب امتیاز و مدیر مسئول

 

 

کلیک کنید👇

پل ارتباطی با مجله آزادنما

پل ارتباطی با مدیر مسئول

آخرین اخبار
نظرسنجی
آیا از قالب سایت راضی هستید؟

- نتایج