اخبار ویژه

کد خبر : 252744 تاریخ ثبت : 1401/6/8 14:51:49
نماینده دشتستان به وزیر نفت؛

جای مدیران بومی در صنعت نفت و گاز خالی است/ پتروشیمی دشتستان بیش از یک دهه روی زمین مانده

جای مدیران بومی در صنعت نفت و گاز خالی است/ پتروشیمی دشتستان بیش از یک دهه روی زمین ماندهنماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز خبرهای خوبی را شاهد بودیم که مدیران پروژه‌های پارس جنوبی با لهجه‌های مختلف اعلام کردند ولی جای لهجه بوشهری در بین مدیران پارس جنوبی خالی بود.

به گزارش آزادنما؛

ابراهیم رضایی نمایده دشتستان در مجلس شورای اسلامی؛ در مراسم افتتاح پروژه‌های صنعت نفت در استان بوشهر اظهار داشت: امروز خبرهای خوبی را شاهد بودیم که مدیران پروژه‌های پارس جنوبی با لهجه‌های مختلف اعلام کردند ولی جای لهجه بوشهری در بین مدیران پارس جنوبی خالی بود.

وی با بیان اینکه نیروهای بومی استان بوشهر در صنعت نفت مظلوم هستند اضافه کرد: مردم به این وضعیت اعتراض دارند ولی داستان همیشگی ما این است که حق نیروهای مظلوم ما در پارس جنوبی تضییع شده است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وقتی که اعداد و ارقام را نگاه می‌کنیم حق استان بوشهر از اعتبارات صنعت نفت خیلی کم دیده شده است.

وی در مورد کارگران پارس جنوبی نیز گفت: نارضایتی‌هایی در حوزه کارگری وجود دارد و شاهد اعتصاب‌هایی هستیم که باید رسیدگی ویژه‌ای صورت گیرد و مشکلات آنها حل شود و حقوق آنها به موقع پرداخت شود.

رضایی تاکید کرد: انتظار داریم که در وزارت نفت کار کارشناسی صورت بگیرد تا بتوانید جلوی متخصصین و کارشناسان از تصمیمات خود دفاع کنید. وقتی که پتروشیمی و پالایشگاه در کویر اجرا می‌شود به این معنا است که کار کارشناسی انجام نشده است.

وی ادامه داد: این چنین تصمیماتی در بلندمدت چالش‌های جدی را برای کشور در پی دارد؛ پتروشیمی دشتستان بیش از یک دهه است که تصویب شده و مصوبه هیئت دولت دارد ولی هیچ کاری صورت نگرفته است ولی در مقابل در بخش های دیگر کشور پتروشیمی‌های بزرگی ساخته شده است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی افزود: پتروشیمی دشتستان که فاصله‌ای هم تا دریا ندارد و امکان سنجی هم انجام شده با یک همت جدی راه‌اندازی شود./سپاس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج