اخبار ویژه

کد خبر : 252692 تاریخ ثبت : 1401/3/11 14:33:47

مشکل آب شرب جم تا پایان سال حل می شود

مشکل آب شرب جم تا پایان سال حل می شودمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: فاز یک طرح آبرسانی به شهرستان جم در صورت تامین اعتبار تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش آزادنما؛

ابوالحسن عالی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر صبح امروز در نشست بررسی مشکلات آبرسانی شهرستان جم با تاکید فراهم کردن تمهیدات لازم برای عبور از بحران کم‌آبی در تابستان ۱۴۰۱، تسریع در تکمیل طرح‌های آبرسانی را یک ضرورت دانست، و گفت: کمبود آب شرب در شهرستان جم از منابع محلی تأمین می‌شود.

وی از اجرای طرح‌های آبرسانی در این شهرستان خبر داد و افزود: طرح‌های حفر، تجهیز و کف‌شکنی چاه آب در شهرستان جم در حال اجرا است که تکمیل آن‌ها نقش مهمی در بهبود وضعیت آبرسانی آن دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان با تاکید بر مدیریت مصرف آب و با اشاره به نقش آن در گذر از بحران کم‌آبی در تابستان پیش‌رو، گفت: امیدواریم با برنامه‌ریزی مجموعه شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر و رعایت مصرف بهینه آب از سوی مشترکان، تابستان را با کمترین مشکلات پشت سر بگذاریم.

وی تسریع در اجرای طرح آب‌شیرین‌کن سیراف جم را ضروری دانست و عنوان کرد: طرح آبرسانی به شهرستان جم روند اجرایی مطلوبی دارد که امید می‌رود با تأمین اعتبارات لازم و تکمیل آب‌شیرین از سوی سرمایه‌گذار طرح، بخشی از آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهره‌برداری برسد.

عالی، لازمه عبور از بحران و تنش آبی در تابستان ۱۴۰۱ را تغییر در رویکرد‌های مصرف آب و اجرای طرح‌های سازگار با کم آبی با توجه به شرایط اقلیم خشک و کاهش متوسط بارندگی در چند سال اخیر دانست./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج