اخبار ویژه

کد خبر : 252679 تاریخ ثبت : 1401/2/28 13:17:39

93درصد روستاهای بوشهر اینترنت دارند

93درصد روستاهای بوشهر اینترنت دارندمعاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: ۷۲ درصد جمعیت این استان در شهرها و ۲۸ درصد در روستاها ساکن هستند که در زمان حاضر همه شهرها و ۹۳ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان به شبکه ملی ارتباطات متصل هستند.

به گزارش آزادنما؛

محمد هادی رستمیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: افزایش سرعت اینترنت یکی از مزیت‌های فیبر نوری است در همین ارتباط در زمان حاضر ۳۸ هزار پورت فیبر نوری پرسرعت در استان بوشهر راه‌اندازی شده است.

معاون عمرانی استاندار بوشهر افزود: در زمان حاضر شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر قابلیت دسترسی به اینترنت پر سرعت دارند.

رستمیان ادامه داد: حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال آفرین در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از اولویت‌های استان بوشهر است.

وی گفت: امروز با گسترش علوم و فنون در عرصه‌های مختلف با سرعت حیرت‌انگیز و پرشتاب زمینه پیشرفت روزافزون در همه زمینه‌ها را فراهم کرده است.

رستمیان با بیان اینکه پیشرفت فناوری کلاس‌های درس چند متر مربع را به گستره دنیا افزایش داده است افزود: برای تحقق این مهم و تکنولوژی نوین نیاز به توسعه زیرساخت‌های لازم دارد که اجرا شبکه فیبر نوری از آن جمله است.

وی با اشاره به افتتاح شبکه فیبر نوری در دو شهر بوشهر و عالیشهر بیان کرد: اجرای این مهم ضمن افزایش سرعت اینترنت با دسترسی عادلانه، در بخش‌های مختلف، توسعه کسب و کارها را افزایش داده است./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج