اخبار ویژه

کد خبر : 252659 تاریخ ثبت : 1401/2/20 16:37:13

پیگیر صدور مجوز داروخانه هلال احمر بوشهر هستیم

پیگیر صدور مجوز داروخانه هلال احمر بوشهر هستیممدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های هلال احمر استان بوشهر ساخت آشیانه برای بالگرد هلال احمر استان در محله تنگگ است که برای ساخت آن حداقل ۸ میلیارد تومان نیازمند است که برای کشور یک سرمایه ملی محسوب خواهد شد.

به گزارش آزادنما؛

غلامرضا حاجیانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار فارس در شهرستان بوشهر اظهار داشت: شعار امسال هفته هلال احمر یک قرن خدمت بی‌منت است که این نام‌گذاری به دلیل گذشت یک سده از تاسیس این سازمان است.

وی ادامه داد: این سازمان یک سازمان مردمی و همواره در خدمت مردم است و کشور ما نیز یک کشور حادثه نیز است و این سازمان وظیفه خود را میداند که کمک نیازمندان بشتابد.

حاجیانی ابراز داشت: ۱۰ پایگاه امداد جاده‌ای و ۵ پایگاه دریایی، ۱ پایگاه کوهستانی، ۱ پایگاه هوایی، ۱ پایگاه جستجو و ۱ پایگاه واکنش سریع در استان داریم و امیدواریم با تامین اعتبار بتوانیم ساخت ساختمان پایگاه‌های موقت جم، عسلویه صورت بگیرد و دائم شوند.

وی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های هلال احمر استان بوشهر ساخت آشیانه برای بالگرد هلال احمر استان در محله تنگگ است که برای ساخت آن حداقل ۸ میلیارد تومان نیازمند است که برای کشور یک سرمایه ملی محسوب خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر بیان کرد: این جمعیت ابتدا به جذب داوطلب و سپس به حفظ بازوان خود میپردازد که خوشبختانه تاکنون ۱۴۷خانه هلال در استان ایجاد کرده‌ایم و در این خانه‌ها، آموزش‌های کمک‌های اولیه و مدیریت حوادث صورت میگیرد و خانه هلال انارستان در شهرستان جم با توجه به کارهای فرهنگی و فعالیت‌های موثر در برخی از موارد حادثه‌ای توانست رتبه برتر کشوری را دریافت کند.

حاجیانی افزود: ۶۶۲ حادثه از سال گذشته تاکنون در استان داشته‌ایم بخشی از این عملیات‌ها به تفکیک عبارت‌اند از: ۲۸۳ مورد مربوط به حوادث جاده‌ای، ۱۳ مورد مربوط به آتش سوزی، ۱۱ مورد مربوط به زمین لرزه و ۴۳ مورد نیز مربوط به حوادث شهری است و.... که در مجموعه بیش از 8 هزار و 500 نفر مورد رسیدگی قرار گرفته اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر در ارتباط با وضعیت داروخانه هلال احمر نیز گفت: داروخانه هلال احمر استان بوشهر علاوه بر مجوز استانی باید مجوز کشوری را نیز کسب کند که بتواند داروهای خاص را در اختیار بیماران نیازمند قرار بدهد و در همین راستا پیگیری‌های متعددی تاکنون داشته ایم.

حاجیانی با اشاره به فعالیت بیش از ۲۰۰ کانون هلال احمر در این استان بیان کرد:  شش هزار و 400 نفر از داوطلبانه به صورت رسمی و 20 هزار نفر غیررسمی عضو جمعیت هلال احمر هستند که در حوادث گوناگون کمک می‌کنند و در سال گذشته نیز بیش از ۳۰۰۰ بسته معیشتی با کمک خیرین میان نیازمندان و مستمدان توزیع شد و ارائه بیشتر بسته‌های حمایتی درمانی و کمک‌های دارویی و درمانی برای نیازمندان به طور ویژه در دستور کار این جمعیت قرار دارد./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج