اخبار ویژه

کد خبر : 252658 تاریخ ثبت : 1401/2/20 16:35:44

واگذاری زمین در نوار ساحلی استان بوشهر برای اجرای طرح نهضت مسکن

واگذاری زمین در نوار ساحلی استان بوشهر برای اجرای طرح نهضت مسکناستاندار بوشهر بر لزوم تلاش به منظور شناسایی و واگذاری زمین در نوار ساحلی شهرها و روستاهای استان و همکاری مردم برای اجرای طرح نهضت مسکن تاکید کرد.

به گزارش آزادنما؛

احمد محمدی‌زاده بعد از ظهر دوشنبه در نشست شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر میزبان صنایع بزرگی از شمال تا جنوب استان است که باید از مواهب آنها بهره‌مند شود.

وی با تاکید بر اینکه صنایع و دستگاه‌های اجرایی استان باید به مسئولیت‌های اجتماعی پایبند باشند خاطرنشان کرد: اجرای مسئولیت‌های اجتماعی قانونی و مصوبات دستگاه‌های مختلف امری ضروری است.

استاندار بوشهر تصریح کرد: بخشی از مسئولیت‌های اجتماعی در قانون مصوبه مجلس، مصوبه هیأت دولت، شورای عالی امنیت ملی و شورای عالی محیط زیست به روشنی بیان شده است که باید به تکالیف واگذار شده به صنایع و شرکت‌ها در این زمینه توجه شود.

وی با تاکید بر ارائه پیشنهادهای موضوع مسئولیت‌های اجتماعی در برنامه هفتم توسعه افزود: صنایع، معادن و شرکت‌های تجاری و بازرگانی استان بوشهر هم به اجرای مسئولیت‌های اجتماعی خود متعهد باشند.

محمدی‌زاده خاطرنشان کرد: قوانین، آئین‌نامه و بخشنامه‌های مربوط به مسئولیت‌های اجتماعی صنایع و نهادها از سوی دستگاه‌های مختلف تدوین و تصویب شده که اجرایی شدن آنها امری مهم و ضروری است.

وی با اعلام نارضایتی از وضعیت نسبت مصارف به منابع بانکی در استان بوشهر اضافه کرد: این نسبت باید تا ۹۰ درصد افزایش یابد.

استاندار بوشهر حمایت از ساخت مسکن را ضروری دانست و اضافه کرد: شناسایی زمین در شهرها و روستاها و واگذاری آنها به بخش خصوصی و قشرهای مختلف مردم در اولویت سرعت بخشی به اجرای نهضت ملی جهش تولید مسکن قرار گیرد.

وی تاکید کرد: در اجرای نهضت ملی جهش تولید مسکن در استان بوشهر، شناسایی و واگذاری زمین در نوار ساحلی شهرها و روستاها و مشارکت مردم در اولویت است./مهر

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج