اخبار ویژه

کد خبر : 252655 تاریخ ثبت : 1401/2/19 10:42:25

بوشهر 800 کلاس تخریبی دارد!

بوشهر 800 کلاس تخریبی دارد!مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: استان بوشهر ۸۰۰ کلاس درس تخریبی دارد که تلاش می‌شود با کمک خیرین نوسازی شوند.

به گزارش آزادنما؛

علی موحدی مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در دوران کرونا شاهد تلاش گسترده و مستمر معلمان برای ارائه مفاهیم درسی و تربیتی به دانش‌آموزان بودیم که شایسته تقدیر است.

وی با اشاره به معرفی معلمان نمونه استان بوشهر در سطوح مختلف بیان کرد: استان بوشهر دارای دو معلم نمونه کشوری است که در مجموع کل استان‌ها، فقط ۱۱ استان دارای معلم نمونه بوده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به واگذاری مالکیت ۶۰ هکتار از املاک آموزشی و تربیتی استان بیان کرد: این مهم پس از ۴۳ سال با همراهی و همکاری بنیاد مستضعفان انجام شده است.

توسعه فضاهای ورزشی

وی با اشاره به توسعه فضاهای ورزشی در استان بوشهر بیان کرد: در قالب طرح ایجاد فضاهای ورزشی درون مدرسه‌ای با عنوان طرح شهید سلیمانی هشت سالن ورزشی سرپوشیده و ۳۶ زمین چمن مصنوعی احداث می‌شود.

موحدی با بیان اینکه پس از رایزنی‌های مجدد نمایندگان استان در مجلس، تعداد سالن‌ها به ۱۴ و زمین چمن مصنوعی به ۴۴ زمین چمن افزایش یافته گفت: سعی داریم با رایزنی‌های مجدد این تعداد به ۵۰ زمین چمن و ۲۰ سالن ورزشی افزایش یابد.

وی با اشاره به کسب ۵۰ رتبه توسط دانش‌آموزان بوشهری در مسابقات فرهنگی و هنری و پرسش مهر ادامه داد: ۷۲۵ دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل شناسایی و به چرخه تحصیل و علم آموزی بازگردانده شده‌اند.

برگزاری کنگره شهدای فرهنگی و دانش‌آموز

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به برگزاری اولین کنگره ۱۱۱ فرهنگی و ۴۷۱ دانش‌آموز شهید استان در سوم خرداد ماه سال جاری تاکید کرد: ۵۸۲ یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموز تحت عنوان «لاله‌های روشن» در مدارس استان برگزار شده است.

وی با اشاره به برگزاری کلاس‌های جمع بندی کنکور و انگیزشی در همه شهرستان‌ها و مناطق استان به منظور تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان تاکید کرد: استان بوشهر دارای رتبه ۱۱ کشور در کنکور سراسری است.

موحدی با اشاره به وجود ۸۰۰ کلاس درس تخریبی در استان بوشهر خاطرنشان کرد: این کلاس‌ها معادل ۶۷ مدرسه ۱۲ کلاسه هستند که امیدواریم با مشارکت خیرین این آمار به حداقل برسد./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج