اخبار ویژه

کد خبر : 252654 تاریخ ثبت : 1401/2/19 10:41:05

شاهین بوشهر چگونه ندای سقوط سر داد؟

شاهین بوشهر چگونه ندای سقوط سر داد؟تیم فوتبال شاهین شهرداری بوشهر در هشت هفته مانده به پایان رقابت‌های لیگ دسته اول کشور با شکست مقابل شمس آذر قزوین به لیگ دسته دوم کشور سقوط کرد.

به گزارش آزادنما؛

محمدرضا زائری: داستان امسال تیمداری شهرداری و شاهین در نوع خود عجیب‌ترین شکل ممکن بود که شاید تاریخ فوتبال دنیا چنین تیمداری را نیز به یاد نداشته باشد و شاید عجیب‌تر اینکه همه شهرها تلاش می‌کنند و تأمین بودجه را مهیا می‌سازند تا بلکه امتیازی برای شهرشان بگیرند ولی در بوشهر که یکی از مهدهای فوتبال ایران و گنجینه ثروت به جهت وجود منابع عظیم نفتی است و امروزه درخشش مهدی طارمی در قلب اروپا و باشگاه پورتو پرتغال نام این شهر را زبانزد خاص عام کرده، کمترین حمایت‌ها از تیم‌های ورزشی می‌شود.

مسؤولان به شاهین دل ندادند

بی‌توجهی مسؤولان امر و مدیران استانی را می توان یکی از عوامل اصلی سقوط مرگبار این تیم ریشه دار و پرهوادار فوتبال بوشهر برشمرد جایی که در امروز شاهد جریحه دار شدن احساسات پاک این هواداران بودیم و در روزهایی که فشار اقتصادی مردم را تحت تأثیر خود قرار داده این فوتبال می‌توانست یک مرحم باشد و قطعاً جوابگو بود چون تنها دلخوشی جوانان این شهر با توجه به نبود امکانات و زیر ساخت‌های تفریحی همین فوتبال بود.

در ابتدای شروع کار شورای جدید جلسات متعدد و زیادی در خصوص تعیین تکلیف شاهین گرفته شد و نتوانستند یک تصمیم منطقی و خوب برای این باشگاه گرفته شود و در نهایت تصمیم بر آن شد که شاهین از طریق مزایده به فروش گذاشته شود و نکته جالب توجه در مورد بازگشایی پاکت‌های پیشنهادی تاریخ آن است؛ به واقع مزایده روز ۲۶ مهر هزار و ۴۰۰ بود یعنی دو روز بعد از شروع بازی‌های لیگ دسته اول کشور که قطعاً هیچ خریداری جلو نخواهد آمد.

شاهین در ۲۴ ساعت مانده به شروع لیگ دسته اول کشور با مهدی قنبری استارت زد و جذب بازیکن در همین فرصت کوتاه کار بزرگی بود که توسط مربی جوان و بومی صورت گرفت و نمایش فوتبالی این تیم علی‌رغم فرصت کم در تیم بستن امیدها را زنده کرد ولی‌ عدم حمایت مسؤولان امر باعث شد ناامیدی در تیم رخنه کند و بازیکنان بدلیل‌عدم پرداخت مطالبات قراردادهای خود را فسخ کنند.

تعویض‌های متعدد مدیران عامل و مربی

تعویض‌های متعدد مدیران عامل و مربی در این باشگاه در نوع خود بی‌نظیر بود و افراد بی‌تجربه و بی‌تخصص در امر مدیریت باشگاه داری شانس‌های خود را امتحان می‌کردند و در نهایت هم هیچ آورده‌ای برای این باشگاه نداشتند تا احتمال سقوط شاهین روز به روز بیشتر شود تا اینکه در غروب شب‌های شهر قزوین، شاهین غریبانه ندای سقوط را سر داد و وداعی تلخ با لیگ دسته اول کشور داشت.

سفیدهای محبوب بوشهری در ۲۸ هفته لیگ فقط ۱۱ امتیاز کسب کردند تا به نوعی یک زنگ تفریح برای تیم‌های باشند که یک روزی آرزوی شکست شاهین را داشتند و روزگارانی بود که شهید بهشتی بوشهر دیگ جوشان بود و یک جهنم برای تیم‌های مهمان، ولی امروز شاهین در خانه هم غریب است و نای پرواز ندارد.

این قصه برای ایرانجوان دیگر تیم محبوب بوشهری هم عجیب‌تر از شاهین رقم خورده که در آینده به آن خواهیم پرداخت و یک سوال که آیا سقوط این دو تیم به مسوولی هم بر می‌خورد؟/فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج