اخبار ویژه

کد خبر : 252644 تاریخ ثبت : 1401/2/6 00:14:37

سگ های ولگرد بوشهر خانه دار می شوند/ همکاری دستگاههای متولی برای ساخت کمپ جدید

سگ های ولگرد بوشهر خانه دار می شوند/ همکاری دستگاههای متولی برای ساخت کمپ جدیدسگ ولگرد یکی از معضلات شهر بوشهر است که بارها مسئولان در خصوص جمع آوری آنها وعده های داده شده اما همچنان ما شاهد حضور این سگها در سطح شهر بوشهر هستیم.

به گزارش آزادنما؛

این روزها شاهد پدیده ای در شهرهای ایران هستیم که رفته بفته به نوعی در حال تبدیل شدن به یک معضل عمومی است که همه در آینده همه ی مردم را درگیر خواهد کرد.

معضل سگ های ولگرد در شهر بوشهر این روزها به یکی از چالش های جدی مسئولان و مردم تبدیل شده است که رفته رفته اگر با آن مقابله نشود تبدیل به یک مشکل حاد اجتماعی تبدیل خواهد شد.چند وقت پیش یکی از همین سگ ها یکی از شهروندان نوجوان بوشهری را راهی بیمارستان کرده بود که این خود زنگ هشداری است که مردم و مسئولان باید با کمک هم این مشکل را حل کنند.

افزایش همکاری دستگاههای متولی در جمع آوری سگهای بلاصاحب

حمیده خاتون هلال بحر رییس کمیسیون بهداشت و سلامت شورا از افزایش همکاری دستگاههای متولی در جمع آوری سگهای بلاصاحب و پیگیری جانمایی کمپ جدید سگهای بلاصاحب در خارج از شهر بوشهر خبر داد .

هلال بحر با بیان اینکه جلسه ای  پیرامون سگهای بلاصاحب با حضور دستگاههای متولی به ریاست معاون سیاسی فرمانداری بوشهر در محل این فرمانداری برگزار شد .

وی در ادامه افزود در این نشست گزارشی از روند جمع آوری سگها ارائه شد که از  مدت حضور پیمانکار تا کنون ۸۰۰قلاده سگ بلاصاحب جمع آوری شده و۵۰ قلاده نیزعقیم سازی شده که جا دارد ازتلاشهای برخی دوستداران حیوانات در همکاری با شهرداری در اجرای طرح قدردانی شود .

رییس کمیسیون بهداشت شورا با تقدیر از اداره دامپزشکی در گند زدایی کمپ و واکسیناسیون سگها گفت مقرر شده معاینات هفتگی نیزتوسط دامپزشک صورت گیرد.

هلال بحر تصریح کردجمع آوری سگها دربرخی مناطق نیازبه همکاری نمایندگان آن منطقه داردکه درخواست شد دراسرع وقت هماهنگی های لازم با سازماندپسماندصورت گیرد.همچنین با توجه به اینکه با مشکل سگهای بلاصاحب شهرها و مناطق اطراف بوشهر نیز مواجه بوده  و آنها فاقد یک‌کمپ بوده وجانمایی کمپ  کمپ فعلی دربوشهر بعلت موقعیت قرارگیری باعث نارضایتی شهروندان شده مقرر شد یک کمپ در خارج از شهر بوشهر با مشارکت شهرداری های شهرستان جانمایی شود که بازدیدی نیز از محل پیشنهادی  صورت گرفت و جهت اختصاص زمین قرار شد با اداره منابع طبیعی و امور اراضی شهرستان  مذاکره صورت پذیرد.


وی  با اشاره به اینکه جمع آوری سگهای بلاصاحب یکی از مطالبات جدی شهروندان و شورا است و کمیسیون بهداشت و سلامت شورا به طور مرتب بر این امر نظارت دارد تا بتوانیم جوابگوی مطالبه شهروندان باشیم.


هلال بحر در پایان گفت در این نشست جناب عابدی معاونت سیاسی فرماندار با قدردانی از اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری و اعضای ستاد  اظهار داشت  که کاهش تعداد سگهای در شهر احساس می شود اما اقدامات نباید تعطیل وباجدیت بیشتری صورت گیرد  و همچنین جابجای کمپ به خارج شهر و احداث یک  کمپ استاندارد یک ضرورت است که باید صورت گیرد./سپاس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج