اخبار ویژه

کد خبر : 252634 تاریخ ثبت : 1401/2/8 00:34:06

صادرات 66 درصدی ایران به قطر از طریق گمرک های بوشهر

صادرات 66 درصدی ایران به قطر از طریق گمرک های بوشهررئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: در سال گذشته ۱۳۳ میلیون دلار کالا از ایران به کشور قطر صادر شد که ۶۶ درصد از این میزان از طریق گمرک‌های استان بوشهر انجام شده است.

به گزارش آزادنما؛

احمد رجایی رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: گمرک منطقه ویژه اقتصادی بوشهر رتبه دوم صادرات به کشور قطر را دارد و سال گذشته ۲۵ میلیون دلار کالا از این گمرک به مقصد قطر بارگیری شده است.

وی افزود: در این مدت ۸۰۸ هزار تن کالا به ارزش ۸۸ میلیون دلار از گمرک‌های استان بوشهر به کشور قطر صادر شد که از  این میزان حدود ۵۹ میلیون دلار ( معادل ۶۷ درصد) از گمرک بندر دیر  صورت گرفته است.

رجایی ادامه داد: ۵۸ میلیون دلار از ارزش کل صادرات استان بوشهر به قطر کالاهای کشاورزی و صنایع غذایی و ۲۷ میلیون دلار را صنایع معدنی تشکیل می‌دهد.

وی اضافه کرد: صنایع دستی و تولیدات دیگر نیز سه میلیون دلار از صادرات به قطر از طریق گمرک‌های استان بوشهر را به خود اختصاص داده‌اند.

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر اعلام کرد: سال گذشته ۱۹۳ قلم کالا از گمرکات بوشهر به قطر صادر شد که  گوجه فرنگی با ارزش ۲۰ میلیون دلار، سیمان و کلینکر هشت میلیون دلار، هندوانه و خربزه  ۶.۵ میلیون دلار، انواع سبزیجات ۶ میلیون دلار، میلگرد ۵.۵ میلیون دلار و میگوی دریایی و پرورشی ۵.۵ میلیون دلار کالاهایی هستند که بیشترین صادرات را از مقصد بوشهر به قطر داشته‌اند.

وی افزود: انواع کلم، خیار، کاهو و سنگ ساختمانی نیز از دیگر کالاهای هستند که بیشترین ارزش صادراتی را از بوشهر به قطر داشته‌اند.

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: واردات از کشور قطر به گمرک های استان بوشهر بسیار اندک و نزدیک به صفر بوده است./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج