اخبار ویژه

کد خبر : 252630 تاریخ ثبت : 1401/2/7 00:29:14

ثبت نام حوزه علمیه خواهران بوشهر تا پایان اردیبهشت ادامه دارد

ثبت نام حوزه علمیه خواهران بوشهر تا پایان اردیبهشت ادامه داردمدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر از ثبت‌ نام در حوزه علمیه خواهران در استان تا پایان اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش آزادنما؛

حجت الاسلام علی اکبر اسماعیلی مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر صبح امروز در نشست خبری گفت: فرهنگ انسانیت را جدا از فرهنگ الهی نمی‌دانیم و حوزه علمیه مرزبان اعتقادات دینی است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر بیان کرد: رسالت حوزه به بیان مقام معظم رهبری، رسالتی بی بدیل است، زیرا همان نقشی که پیامبران در گذشته داشته‌اند را حوزه‌های علمیه برعهده گرفته‌اند. 

وی به اهمیت حوزه علمیه خواهران و نقش آن با توجه به جامعه بانوان کشور و مسائل مربوط به تربیت نسل اشاره کرد و افزود: خدمات ما به جامعه سه دسته هستند، اول هدایت دینی مردم و فرهنگ الهی در جامعه، دوم، فرهنگ بصیرتی نسبت به مسائل روز و بین الملل و سوم، خدمات اجتماعی - عمومی که در مورد کمک به مردم در مسائل مختلف است.

اسماعیلی عنوان کرد: در استان بوشهر، ۱۲ مدرسه علمیه داریم، که از این میان ۲ مدرسه حضرت زینب(س) بوشهر و الزهرا(س) عسلویه، از مقطع سیکل با دارا بودن حداکثر سن ۱۸ پذیرش دارند. ۹ مدرسه از مقطع دیپلم و با شرط دارا بودن معدل ۱۴ و  یک موسسه آموزش عالی نیز با شرط معدل ۱۵، پذیرش انجام می‌پذیرد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر در خصوص مهلت ثبت‌نام در حوزه علمیه خواهران گفت: هم‌اکنون ثبت نام آغاز شده و تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد.

اسماعیلی با بیان اینکه هم اکنون بالغ بر ۲ هزار طلبه در استان داریم عنوان کرد: از این میان ۸۰۰ طلبه دانش آموخته ما هستند و هزار و ۲۰۰ طلبه، جاری می‌باشند.

این مقام مسؤول اظهار داشت: برای مقطع دکترا در حال رایزنی با قم هستیم و این نوید را می‌دهیم که به زودی این مقطع نیز با نام رشته «فقه خانواده» در استان دایر شود.

اسماعیلی به افزایش رشد پذیرش حوزه‌های علمیه اشاره کرد و گفت: در سال ۹۹، ۱۵ درصد و در سال ۱۴۰۰ نیز ۳۵ درصد افزایش پذیرش داشته‌ایم و استان بوشهر در سطح کشور جایگاه خوبی دارد و در صدر جدول است.

سکینه سالاری معاون آموزشی حوزه علمیه خواهران بوشهر نیز در این نشست بیان داشت: فارغ التحصیلان مقطع سطح ۲ بعد از فارغ التحصیلی می‌توانند در سایر دانشگاه ها در کلیه‌ رشته های علوم انسانی ادامه تحصیل دهند و همچنین فارغ التحصیلان مقطع سه نیز می‌توانند دکترا ثبت نام کنند و محدودیتی از نظر استخدام و فرضت های شغلی برایشان وجود ندارد./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج