اخبار ویژه

کد خبر : 252627 تاریخ ثبت : 1401/2/6 00:26:13

کل مطالبات معوق کارگران بوشهری پرداخت شده است

کل مطالبات معوق کارگران بوشهری پرداخت شده استمعاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: براساس پیگیری‌ها و تلاش صورت گرفته مطالبه‌های معوق کارگران در این استان تا پایان سال ۱۴۰۰ پرداخت شده است .

به گزارش آزادنما؛

محمد تقی ایرانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت : هم اکنون بیشتر مطالبه‌ها و حق و حقوق کارگران بویژه کارگران شرکت‌های پارس جنوبی با پیگیری کمیسیون کارگری این استان پرداخت شده و میزان باقی مانده بسیار ناچیز و نزدیک به صفر است و کارگران معوقه چند ماهه ندارند.

وی بیان کرد: با توجه به وضعیت پرداخت مطالبات، برخی اعتراض‌های کارگران شرکت‌ها از نوع مطالبات صنفی و هیچ بهانه جدی برای اعتراض در مجموعه پارس جنوبی وجود ندارد.

ایرانی یادآورشد: تنها موردی که وجود دارد و پیمانکاران آمادگی کامل برای پرداخت آن ندارند، تصویب و ابلاغ افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران برای سال جاری است که این موضوع در وزارت کار در دست بررسی و اقدام است.

وی با تاکید بر اینکه دولت و مجلس تلاش خود را برای ترمیم و افزایش حقوق کارگران به کار بسته اند، از کارگران خواست تا با برگزاری تجمع های بی مورد و فاقد مجوز قانونی کام خود را تلخ نکنند زیرا با این کار منافع قشر کارگری نیز تامین نمی شود.

ایرانی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه مبنای شعار سال «تولید، اشتغال آفرین و دانش بنیان» است و محور نامگذاری فعالیت و تلاش دلسوزانه کارگران برای توسعه اقتصادی کشور است همه باید تلاش کنیم کارها بر روال قانون انجام و توسعه اقتصادی برای سال ۱۴۰۱ شکل بگیرد./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج