اخبار ویژه

کد خبر : 252621 تاریخ ثبت : 1401/2/5 12:52:23

گمرکات استان بوشهر به ۶۰ کشور جهان کالا صادر کردند

گمرکات استان بوشهر به ۶۰ کشور جهان کالا صادر کردندناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: طی سال گذشته از طریق گمرکات استان بوشهر به ۶۰ کشور جهان کالا صادر شد.

به گزارش آزادنما؛

بهروز قره‌بیگی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طی سال گذشته بازرگانان استان بوشهر کالاهای خود را ۱۵ کشور همسایه و در مجموع به ۶۰ کشور جهان صادر کردند.

وی با اشاره به افزایش پنج درصدی وزن صادرات کالاها از گمرکات استان بوشهر به خارج از کشور خاطرنشان کرد: طی سال گذشته ارزش کالاهای صادراتی دارای افزایش ۷۶ درصدی نسبت به سال قبل از آن بوده است.

مدیرکل گمرک بوشهر با اشاره به ترخیص ۱۳۰ هزار تن کالای اساسی از گمرکات استان بوشهر در سال گذشته اضافه کرد: در مجموع ۵۳۰ هزار تن انواع کالا از طریق گمرکات استان بوشهر وارد کشور شد.

وی حجم کل صادرات استان را ۲۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تن عنوان کرد و ادامه داد: این میزان کالا به ارزش ۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار از گمرکات استان بوشهر به کشورهای مختلف صادر شده است.

قره‌بیگی ارزش کالاهای وارداتی و اساسی ترخیص شده را ۱.۵ میلیارد دلار دانست و اضافه کرد: در سال ۱۴۰۰ علاوه بر ترخیص کالاهای اساسی ۵۳۰ هزار تن کالا تجاری وارد گمرکات استان بوشهر و ترخیص شده است.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج