اخبار ویژه

کد خبر : 252616 تاریخ ثبت : 1401/2/5 02:04:53

سند دار شدن 97 درصد اراضی ملی استان بوشهر

سند دار شدن 97 درصد اراضی ملی استان بوشهرمدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر گفت: تاکنون برای یک میلیون و ۶۵۰ هزار هکتار اراضی منابع طبیعی که معادل ۹۷ درصد اراضی ملی در این استان است مالکیت صادر شده است.

به گزارش آزادنما؛

محمد رضا بزرگمهر مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اظهار کرد: صدور این اسناد این اراضی در قالب اجرای طرح حدنگار (کاداستر) برای جلوگیری از تخلف صورت گرفته است.

وی افزود: در اجرای این طرح در مدت ۲ سال از یک میلیون ۷۰۰ هزار هکتار اراضی منابع طبیعی استان بوشهر یک میلیون و ۶۸۰ هزار هکتار آن معادل ۹۸ درصد تثبیت شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: استقرار سامانه الکترونیکی در همه بخش‌های ثبت اسناد و املاک برای سرعت بخشی در ارائه خدمات و کاهش ضریب خطا و اشتباه ضروری است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: الکترونیکی شدن فعالیت‌ها ضریب خطا، اشتباه و تخلف را کاهش می‌دهد.

وی اظهار کرد: اجرای طرح کاداستر یکی از برنامه‌های موفق در ممیزی کردن اراضی است و استان بوشهر در این عرصه در بین استان‌ها پیشرو است.

امام جمعه بوشهر اظهار کرد: یکی از کارهای مهم و زیرساخت توسعه کشور در راستای شفافیت، جلوگیری از زمین خواری و فساد در معامله‌های بخش املاک، اجرای طرح کاداستر است.

صفایی بوشهری گفت: قیمت زمین در استان بوشهر همواره در حال تغییر و رو به افزایش است و با اجرای طرح کاداستر جلو زمین‌خواری گرفته می‌شود.

وی از ایجاد شهر هوشمند بوشهر خبر داد و گفت: با توجه به فراهم شدن زیرساخت‌های لازم در یک برنامه ۱۰ ساله خدمات در همه زمینه‌ها هوشمندسازی می‌شود.

امام جمعه بوشهر امنیت، سرعت و صحت را شعار اصلی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان دانست و افزود: ایجاد اتاق رصد و بررسی وضعیت فعالیت‌ها در صدور اسناد ضروری است./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج