اخبار ویژه

کد خبر : 252608 تاریخ ثبت : 1401/1/24 12:40:30
نصرالله شفیعی

جهاد تبیین راه مقابله با جنگ ترکیبی دشمن

جهاد تبیین راه مقابله با جنگ ترکیبی دشمنمقابله با جنگ رسانه‌ای دشمن که نبرد بزرگ فرهنگی و اعتقادی و به تعبیر رهبر معظم انقلاب یک جنگ ترکیبی محسوب می شود، نیازمند جهاد تبیین است.

به گزارش آزادنما؛

جنگ بزرگ رسانه‌ای دشمن که بخشی از جنگ نرم است سال‌هاست که علیه اسلام و انقلاب ادامه دارد. دشمن با انواع ترفندها و شیوه‌های نوین در آتش این نبرد فرهنگی می‌دمد.

مقاومت در برابر این تهاجم گسترده، خنثی کردن آن و در نهایت جابجا کردن میدان نبرد از مقاومت به تهاجم، رسالتی است همگانی که نباید لحظه‌ای از آن غافل شد. این نبرد بزرگ فرهنگی و اعتقادی به تعبیر رهبر معظم انقلاب یک جنگ ترکیبی است.

از همه ابزارها و شیوه‌ها استفاده می‌شود. ریشه این نبرد دروغگویی، تخریب و ترویج شایعه است. دشمن چون از ایمان و اخلاق و وجدان انسانی تهی است از هیچ حربه‌ای برای در هم شکستن مقاومت فرهنگی و اعتقادی ملت ایران فروگذار نمی‌کند.

زیر سوال بردن مبانی دینی و اعتقادی، تحقیر ملیت و فرهنگ ایرانی، ترویج شایعات و تهمت به مسئولان خدوم، نشان دادن بهشت زیبا از فرهنگ و تمدن غرب، ترویج بی‌بندو باری و بی‌عفتی، القا روحیه ناامیدی و سلب امید به آینده، کوشش برای خنثی کردن خدمات بزرگ انجام‌شده در فضای پس از انقلاب اسلامی، ایجاد اختلافات قومی و طائفه‌گری، ایجاد انشقاق میان مردم مسلمان ایران و برخی مردم کشورهای همسایه از جمله عراق و افغانستان، تبلیغ باستان‌گرایی افراطی و رو در رو قرار دادن ایران‌دوستی و اسلام‌دوستی، ایجاد ناامنی روحی و روانی به طوری که همواره مردم ایران را ناراضی و نگران و ناامید قرار دهند، زیر سوال بردن سیاست خارجی ایران در حمایت از جبهه مقاومت و در نتیجه ایجاد واکنش منفی در میان مردم نسبت به این سیاست راهبردی، بزرگ جلوه دادن مشکلات معیشتی، تبلیغ عرفان‌ها و جریان‌های انحرافی، تلاش برای پاک کردن حافظه تاریخی ملت ایران نسبت به جنایات و خیانت‌های رژیم منفور و وابسته پهلوی و … بخشی از ابعاد این جنگ ترکیبی است.

در این جنگ ترکیبی دشمنان و معاندین خارجی، تجدیدنظرطلب‌ها، تکنوکرات‌ها، غرب‌زده‌ها و حامیان جریان فتنه و دولت قبل را نیز به خوبی به کار گرفته‌اند تا به عنوان سربازانی بدون مزد یا با مزد آن‌ها را در رسیدن به اهدافشان کمک کنند.

در چنین شرایطی وظیفه همه آگاهان است که در جهاد تبیین که همان جهاد کبیر است خود را وارد عرصه کنند و دشمن را مورد تهاجم قرار دهند. تأکید می‌کنم باید در جهاد کبیر از لاک دفاعی خارج شد و به موقعیت تهاجمی دست پیدا کرد. «جهاد تبیین» موضوعی است که ماه‌های اخیر در بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بارها مورد تأکید و اشاره قرار گرفته است و رهبر انقلاب اسلامی ابعاد مختلف آن را توصیف کرده‌اند. ««جهاد تبیین» یک فریضه است. «جهاد تبیین» یک فریضه قطعی و یک فریضه فوری است و هر کسی که می‌تواند [باید اقدام کند]». ۱۴۰۰/۱۱/۱۹

نقطه قوت دوام ملت ایران در این جنگ ترکیبی حقانیت راهی است که برگزیده و نقطه ضعف دشمن، باطل بودن مسیری است که بر آن پای می‌فشارد. اگر نبود این کیمیای حقانیت، بدون تردید تاکنون در این جنگ، ملت ایران شکست خورده بود. از این جهت که از نظر عِدّه و عُده قابل مقایسه با دشمن نیستند.

خداوند در تاب‌آوری قدرت حق و باطل، مثلی زیبا می‌زند: «أَنْزَلَ مِنَ السَّمَاءِ مَاءً فَسَالَتْ أَوْدِیَةٌ بِقَدَرِهَا فَاحْتَمَلَ السَّیْلُ زَبَدًا رَابِیًا وَمِمَّا یُوقِدُونَ عَلَیْهِ فِی النَّارِ ابْتِغَاءَ حِلْیَةٍ أَوْ مَتَاعٍ زَبَدٌ مِثْلُهُ کَذَلِکَ یَضْرِبُ اللَّهُ الْحَقَّ وَالْبَاطِلَ فَأَمَّا الزَّبَدُ فَیَذْهَبُ جُفَاءً وَأَمَّا مَا یَنْفَعُ النَّاسَ فَیَمْکُثُ فِی الْأَرْضِ کَذَلِکَ یَضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثَالَ» [از آسمان آب فرستاد و هر رودخانه به اندازه خویش جاری شد، و آب روان کف بر سر آورد. و از آنچه بر آتش می‌گدازند تا زیور و متاعی سازند نیز کفی بر سر آید. خدا برای حق و باطل چنین مثَل زند. اما کف به کناری افتد و نابود شود و آنچه برای مردم سودمند است در زمین پایدار بماند. خدا اینچنین مثَل می‌زند].

درست است که حقّ و باطل هر دو وجود دارند؛ امّا سرانجام، باطل رفتنی و حقّ ماندنی است و بدون تردید نفع مردم در پیروی از حقّ و بهره‌گیری از ظرفیت فراوان آن است.

مقام معظم رهبری در اهمیت جهاد تبیین و ضرورت نقش‌آفرینی همگان در این نبرد فرمودند: «در این جهادی که وجود دارد، در این جنگ بی‌امانی که وجود دارد بین اسلام و کفر، بین حق و باطل، بین روایت دروغ و حقیقت - این جنگی است بین این‌ها - ما در کجای این جبهه قرار داریم و حضور داریم؟» ۱۴۰۰/۱۱/۰۳

این رسالت را با قدرت هرچه تمام‌تر باید به دست گرفت و نظام سلطه را در این نبرد باید به شکست وادار کرد. اگر جبهه حق قوی ظاهر شود بدون تردید پیروزی از آن این جبهه است.
«وَقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ کَانَ زَهُوقًا» «حق آمد، و باطل نابود شد؛ یقیناً باطل نابود شدنی است!»./مهر

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج