اخبار ویژه

کد خبر : 252600 تاریخ ثبت : 1401/1/31 00:39:53

استان بوشهر به فهرست "مناطق جنگی" برگشت

استان بوشهر به فهرست "مناطق جنگی" برگشتنماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی از بازگشت استان بوشهر به فهرست مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش آزادنما؛

عبدالکریم جمیری گفت: طی مذاکراتی متعددی که با وزارت دفاع و ستاد کل نیروهای مسلح به عمل آمد، این ستاد با قبول استدلال‌ها و مستنداتی که ارائه شد، شهرهای بوشهر، گناوه و دیلم را جزو مناطق عملیاتی تلقی کرده است.

او می‌گوید: این موضوع از سوی ستاد کل نیروهای مسلح به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شده و با طی مراحل اداری به زودی عملیاتی خواهد شد.

نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی پیش از این در نامه‌ای خطاب به سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به نقش استان بوشهر به عنوان یکی از استان‌های پشتیبانی کننده در دوران دفاع مقدس آورده بود: به گواه آمار و ارقام موجود این استان نقشی اساسی و غیرقابل انکار در دفاع مقدس دارد و ایستادگی و آمادگی دفاع این استان با وجود مرز آبی ۹۱۷ کیلومتری با خلیج همیشه فارس که می‌توانست به عنوان یکی از اصلی‌ترین عوامل نفوذ دشمن تا بن دندان مسلح در این بخش از میهن اسلامی باشد، اما عامل ناکامی دشمن در حمله از این بخش به تأسیسات و نقاط حیاتی کشور شد.

او افزوده است: مبدأ آغاز عملیات فوق العاده تأثیرگذار نظیر عملیات ناوچه سرافراز پیکان و تحقیر نیروهای آمریکایی در درگیری مستقیم با نیروهای رشید سپاه پاسداران به فرماندهی شهید نادر مهدوی، این استان بوده است، همچنین مبدأ اولین دفاع و مقابله با ورود بسیاری از هواپیماهای جنگی دشمن، این نقطه کشور بوده و خواهد بود.

جمیری در این نامه نوشته است: وجود تأسیسات عظیم نیروگاه اتمی و پالایشگاه‌های نفتی و گازی، پایگاه‌های مهم دریایی و هوایی، این نقطه از کشور ایران را به عنوان یکی از اهداف اصلی بمباران‌های هوایی دشمن بعثی قرار داده بود به نحوی که به کرات مورد هجوم قرار گرفت.

نماینده بوشهر درمجلس در بخش دیگری از این نامه به اثرات منفی اقدام ستاد کل نیروهای مسلح در حذف استان بوشهر از مناطق عملیاتی اشاره کرده و افزوده است: براساس تعریف اعلام شده در نامه سال ۱۳۹۶ ستاد کل نیروهای مسلح بخشی از خواسته‌های مردم صبور این دیار مبنی بر توجه شایسته‌تر مسئولان به این نقطه محروم از کشور محقق شده بود و براساس آن نیز دستگاه‌های اجرایی نسبت به صدور احکام کارگزینی بیش از ۱۳ هزار کارمند خود با موضوع بهره گیری از تسهیلات پیش بینی شده ناشی از این تعریف اقدام کرده بودند و تعریف جدید در نامه ابلاغی سال ۹۹ موجب بروز تبعات اجتماعی منفی در بین کارکنان خدوم دولت در استان بوشهر شده است.

وی در پایان تأکید کرده است: نظر به شرایط اجتماعی و اقتصادی خاص جامعه و انتظار بحق مردم این دیار، خواهشمند است دستور فرمایید نسبت به اصلاح بخشنامه صادره در سال ۹۹ آن ستاد اقدام لازم مبذول و از نتیجه اینجانب را مطلع فرمایند.

با پیگیری‌های مکرر نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی برای دفاع از حقوق موکلین خود، ستاد کل نیروهای مسلح با برگزاری جلسات کارشناسی حق مناطق عملیاتی را به مردم شهرهای بوشهر، گناوه و دیلم بازگرداند./ باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج