اخبار ویژه

کد خبر : 252599 تاریخ ثبت : 1401/1/26 00:38:22

علت کمبود سیمان در بازار بوشهر چیست؟

علت کمبود سیمان در بازار بوشهر چیست؟مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: براساس مشاهده‌های میدانی صورت گرفته از کمبود سیمان درسطح بازار طی چند روز اخیر موضوع به صورت جدی و مستمر در دستور کار و پیگیری لازم قرار گرفته است تا مشکل کمبود سیمان در استان برطرف شود.

به گزارش آزادنما؛

مهدی صفوی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر روزانه سه‌هزار تن سیمان در این استان عرضه می‌شود که از ابتدای هفته آینده در راستای رفع کمبود این مصالح ساختمانی با راه‌اندازی کارخانه مند دشتی، عرضه این محصول به پنج‌هزار و ۵۰۰ تن افزایش پیدا می‌کند.

وی در بازدید از کارخانه‌های سیمان استان بوشهر گفت: توان تولید کارخانه سیمان ساروج کنگان روزانه ۶هزار تن سیمان و کلینکر (کف عرضه هفتگی در بورس ۶ هزار تن)، توان تولید کارخانه سیمان مند دشتی نیز روزانه سه‌هزار الی سه‌هزار و ۵۰۰ تن (کف عرضه هفتگی در بورس ۱۴هزار و ۷۰۰ تن) و توان تولید کارخانه سیمان دشتستان نیز همانند کارخانه مند بوده و با این تفاوت که کف عرضه هفتگی آن در بورس ۱۷ هزار تن است.

صفوی بیان کرد: قیمت سیمان بر اساس عرضه در بورس در سطح بازار تعیین می‌شود که برهمین اساس قیمت هر پاکت سیمان طی چند روز اخیر بین 40 الی 50 هزار تومان گزارش شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر افزود: براساس مشاهده‌های میدانی صورت گرفته از کمبود سیمان درسطح بازار طی چند روز اخیر موضوع به صورت جدی و مستمر در دستور کار و پیگیری لازم قرار گرفته است تا مشکل کمبود سیمان در استان برطرف شود.

وی تاکید کرد: شهروندان در صورت مشاهده تخلف در عرضه سیمان با بیش از قیمت مصوب و یا عدم عرضه مراتب را از طریق تلفن ۱۲۴ گزارش کنند. /فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج