اخبار ویژه

کد خبر : 252589 تاریخ ثبت : 1401/1/28 18:40:08

آغاز رصد و پایش آفت زنجرک خرما در نخیلات استان بوشهر

آغاز رصد و پایش آفت زنجرک خرما در نخیلات استان بوشهرمدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از آغاز عملیات رصد و پایش آفت زنجرک خرما در نخیلات استان بوشهر از ابتدای فروردین خبر داد.

به گزارش آزادنما؛

احمد سبحانی مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: در سال زراعی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ به دلیل شرایط محیطی مناسب نظیر ابرناکی هوا و رطوبت نسبی بالا در اواخر اسفند و نیمه اول فروردین ماه و همچنین کاهش نسبی دما و پایین بودن سرعت باد در طول فروردین ماه جمعیت زنجرک در مناطق کانونی به طور ناگهانی افزایش یافت و جمعیت به بالاتر از آستانه خسارت رسید به طوری که در بیشتر مناطق کانونی مبارزه شیمیایی ضرورت یافت و در کل عملیات سمپاشی در سطحی بالغ بر ۷۵۰ هکتار از نخیلات استان انجام شد.          

وی افزود: به منظور جمعیت‌سنجی و بررسی ضرورت مبارزه شیمیایی در سال جاری نیز عملیات رصد و پایش نخیلات از اواخر اسفند و ابتدای فروردین ماه در حال انجام است که خوشبختانه هنوز هیچ جمعیتی از زنجرک در سطح باغات مشاهده نشده است.          

سبحانی خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط جوی وعدم بارش باران و نبود هوای ابری از اسفند ماه تاکنون و وزش باد با سرعت بالا در طول فروردین ماه امکان فعالیت و خسارت زنجرک بسیار کاهش خواهد یافت.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج