اخبار ویژه

کد خبر : 252588 تاریخ ثبت : 1401/1/26 18:39:14

طغیان دریا باعث واژگونی شناورها در بندر دیر شد+ عکس

طغیان دریا باعث واژگونی شناورها در بندر دیر شد+ عکسصبح امروز براثر بالا آمدن آب دریا به دلیل مد شدید (تغیاله) تعدادی از قایق‌های صیادی غرق شدند.

به گزارش آزادنما؛

صبح امروز براثر بالا آمدن آب دریا به دلیل مد شدید (تغیاله) خساراتی به شناورهای مستقر در اسکله شهرداری و ادوات صیادی آنها وارد و تعدادی از قایق‌های صیادی غرق شدند.

یونس باربرز در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه این حادثه خوشبختانه تلفات جانی نداشته است، اظهار داشت: با حضور مسئولین و تلاش نیروهای مردمی و امدادی قایق‌ها از آب بیرون کشیده شده است.

وی درباره میزان خسارت این حادثه، عنوان کرد: کارشناسان در حال پیگیری دقیق میزان خسارت وارده به شناورها هستند تا حقی از صیادان ضایع نشود.

باربرز درباره دغدغه صیادان در خصوص نبود اسکله مناسب برای پهلوگیری قایق‌های صیادی، گفت: در ماه‌های گذشته از راه‌های مختلف پیگیری‌های زیادی انجام گرفته و شاهد حضور مسئولین کشوری و استانی و بازدید از وضعیت استقرار قایق‌های صیادی و مشکلات صیادان بوده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه ساخت اسکله مناسب حق صیادان شهر دیر است، افزود: با توجه به اینکه بندر دیر بزرگترین بندر صیادی کشور است باید اسکله‌های متعدد داشته باشد و امیدواریم در دولت سیزدهم به همت دولتمردان این خواسته صیادان عملیاتی شود.

وی تاکید کرد: تاکنون از طریق سازمان بنادر و دریانوردی، شیلات و مبادی ذیربط پیگیر حل این مشکل صیادان بوده‌ایم و باز هم تلاش می‌کنیم.

بندر صیادی دیر که به عنوان بزرگترین بندر صیادی کشور شناخته می‌شود، با وجود اینکه جمعیت زیادی از آن روزی خود را از دریا ارتزاق می‌کنند اما در زمینه زیرساخت‌ها بویژه اسکله صیادی با مشکلات متعددی رو به رو است.

این معضل باعث شده تا در سال‌های گذشته نیز شاهد حوادث این چنینی در این بندر باشیم که پدیده سیش در سال ۹۵ و وارد آمدن خسارات جدی به شناورهای صیادی یکی از نمونه‌های آن است و انتظار است مسئولین تدبیری در این زمینه ییاندیشند.

فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج