اخبار ویژه

کد خبر : 252571 تاریخ ثبت : 1400/11/12 02:33:27

منابع اعتباری مسئولیت‌های اجتماعی پارس جنوبی به ۴ شهرستان جنوبی استان بوشهر اختصاص دارد!

منابع اعتباری مسئولیت‌های اجتماعی پارس جنوبی به ۴ شهرستان جنوبی استان بوشهر اختصاص دارد!استاندار بوشهر گفت: منابع اعتباری مسئولیت‌های اجتماعی این منطقه پارس جنوبی اعم پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها به ۴ شهرستان جنوبی استان بوشهر شامل عسلویه، کنگان، دیر و جم اختصاص دارد.

به گزارش آزادنما؛

 احمد محمدی‌زاده شامگاه یکشنبه در آیین افتتاح نمایشگاه تخصصی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، در عسلویه با بیان اینکه پارس جنوبی نشان از توانمندی متخصصان و اقتدار ایرانیان است اظهار داشت: در اوج تحریم در 2 سال گذشته 21.5 میلیارد دلار در اجرا فازهای پارس جنوبی سرمایه‌گذاری شد.

وی بیان کرد: در اوج تحریم‌ها با بکارگیری نیروهای متخصص و انقلابی ایران اسلامی، فازهای که در حال تکمیل شدن است به پیشرفت بالای 45 تا 70 درصد رسید و در سال‌های بعد در مدار تولید قرار گرفت.

استاندار بوشهر، نخستین تجربه موفق ساخت پالایشگاه مربوط به فازهای 15 و 16 پارس جنوبی دانست و افزود: این دو فاز با تلاش نیروهای متخصص سپاه پاسداران ساخته و افتتاح شد و پس از آن همه اعتماد و اطمینان کردند که توانایی ساخت پالایشگاه گازی در کشور وجود دارد.

محمدی‌زاده با بیان اینکه توانایی توسعه و اجرا فازهای پارس جنوبی در کشور وجود دارد خاطر نشان کرد: می‌توانیم بزرگترین سکو و سازه‌های دریایی در ایران بسازیم و در میدان گازی پارس جنوبی نصب و خط انتقال دریایی اجرا و در ساحل عسلویه وارد پالایشگاه و فراوری و وارد شبکه سراسری گاز کنیم.

وی استفاده از تجارب موفق متخصصان ایرانیان را مورد تأکید قرار داد و خاطر نشان کرد: توانمندی به گونه‌ای است که ضمن ساخت صنایع پالایشگاه گاز و مجتمع‌های پتروشیمی، ساخت قطعات مورد نیاز این صنایع در کشور وجود دارد.

استاندار بوشهر یکی از موضوع‌های مهم در عرصه اشتغال بکارگیری نیروهای بومی در صنایع پارس جنوبی دانست و تصریح کرد: برابر مصوبه هیئت دولت باید حداقل 50 نیروهای پارس جنوبی بومی استان بوشهر باشد که بخشی اجرا شده است.

محمدی‌زاده با بیان اینکه بخش دیگر در بکارگیری نیروهای بومی در پارس جنوبی با توافقات انجام شده باید اجرا شود تصریح کرد: با توافق انجام شده با مسئولان وزارت نفت ساز و کار اشتغال نیروهای بومی در پارس جنوبی فراهم می‌شود.

وی گفت: مدیران این صنعت در استان بوشهر باید روند ارتقا آن طی کنند و ادامه دهند.

استاندار بوشهر به مسئولیت‌های اجتماعی پارس جنوبی پرداخت و اضافه کرد: منابع اعتباری مسئولیت‌های اجتماعی این منطقه پارس جنوبی اعم پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها به 4 شهرستان جنوبی استان بوشهر شامل عسلویه، کنگان، دیر و جم اختصاص دارد.

محمدی‌زاده با بیان اینکه منابع مسئولیت‌های اجتماعی پارس جنوبی به این 4 شهرستان جنوبی استان بوشهر اختصاص می‌یابد بیان کرد: با توافق صنعت نفت، گاز و پتروشیمی منابع اعتباری مسئولیت‌های اجتماعی برای عمران، آبادانی و حل مسائل و مشکلات در 4 شهرستان یاد شده سرمایه‌گذاری می‌شود.

وی از حمایت قاطعانه از صنعتگران، شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالان حوزه علم و فناوری خبر داد و اضافه کرد: امید می‌رود در سال آینده در تولید محصولات مورد نیاز قدم‌های موثر در رسیدن به سمت خودکفایی برداشته شود./تسنیم

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج