اخبار ویژه

کد خبر : 252570 تاریخ ثبت : 1400/11/13 02:32:12
نصرالله شفیعی

آقایان فرماندار زمان را دریابید!

آقایان فرماندار زمان را دریابید!تغییر مدیران در استان بوشهر کند پیش می‌رود و از ۴۷ بخشدار و معاون فرماندار، فقط ۱۰ نفر تغییر پیدا کرده‌اند.

به گزارش آزادنما؛

نظام جمهوری اسلامی دارای بزرگ‌ترین ظرفیت حکمرانی بر مبنای عدالت طلبی است. این ظرفیت اگر به درستی به کار گرفته شود کشور ایران در بسیاری از امور جهش پیدا خواهد کرد و می‌تواند حتی در جهان سرآمد باشد.

مهم‌ترین عامل برای به کارگیری این ظرفیت، مدیریت نیروهای متعهد، متخصص، کارآمد و دلسوز است. به جرأت می‌توان گفت اصلی ترین عوامل ناکارآمدی در برخی حوزه‌ها و یا ضعف کارآمدی و عدم استفاده بهینه از فرصت‌ها در نظام جمهوری اسلامی، وجود مدیران ضعیف و ناکارآمد لیبرال و غربزده در بدنه‌های مختلف مدیریتی از اول انقلاب تاکنون بوده است.

نمونه بارز آن حاکمیت دولت ویرانگر و خائن روحانی است که با به کارگیری مدیران ضعیف و ناکارآمد کشور ایران سال‌ها به عقب برگشت.

مردم با انتخاب دولت کریمه حضرت آیت الله رئیسی انتظار تحول دارند. تحولی که محصول آن برگرداندن بسیاری از امور به ریل اصلی‌اش باشد. تحولی که محصول آن عدالت اجتماعی باشد. این امر میسر نخواهد شد جز با مدیران عدالت طلب و مؤمن و انقلابی، اگر کسی تصور کند با آب شور می‌تواند شربت شیرین تهیه کند تصوری واهی است و چنین فردی با اوهام خود را سرگرم کرده است.

حجت اسلاسلام رئیسی با بررسی تغییرات مدیریتی و کند بودن آن در چندین بار تذکر لازم را دادند. ایشان در استان گیلان بر این امر تأکید کردند: مدیران بانیان وضع موجود نباید به کار خود ادامه دهند زیرا شدیدترین خسارت را به کشور وارد کردند.

استاندار بوشهر در ۱۸ آذر ماه در نشست با فرمانداران و پس از آن در ۲۳ آذر در نشست با رسانه‌ها تأکید کردند که معاونین فرمانداران و بخشداران تا پایان دی‌ماه یا ابقاء و یا تغییر خواهند کرد.

استاندار بر ویژگی‌های مدیران جدید از جمله جوان بودن، انقلابی، کارآمدی و بسیجی بودن نیز اشاره داشتند. انتصاب اخیر دو رئیس دانشگاه بزرگ استان که دارای چنین ویژگی‌هایی هستند نوید بخش نوع نگاه استاندار در انتخاب مدیران است.

استان بوشهر دارای ۱۰ شهرستان است‌. سه فرمانداری هر کدام سه معاون دارند و بقیه دو معاون، در مجموع از ۲۳ معاون فرماندار تا امروز که دهم بهمن ماه است فقط چهار معاون فرماندار تغییر کرده‌اند.

از میان ۲۴ بخش استان فقط شش بخشدار جدید منصوب شده‌اند. همه این تغییرات فقط در سه شهرستان صورت گرفته است. هر چند بر اساس شنیده‌ها در برخی شهرستان‌ها پیگیر برخی تغییرات هستند؛ ولی این وضعیت موجود است؛ یعنی از ۴۷ بخشدار و معاون فرماندار، فقط ۱۰ نفر تغییر کرده‌اند.

مردم ایران بعد از سرخوردگی از دولت قبل، با روی کار آمدن دولت جدید جوانه‌های امید در دلشان روییده است. تردیدی نباید داشت که قامت درخت تنومند امید با مدیران و کارگزاران انقلابی، متعهد، ولایتمدار و کاردان برافراشته خواهد شد، هر نسخه دیگر مهلک و داروی اشتباهی است.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج