اخبار ویژه

کد خبر : 252559 تاریخ ثبت : 1400/10/17 01:30:27

عزم جدی دانشگاه آزاد اسلامی برای کاهش فاصله با صنعت و رفع چالش‌های جامعه

عزم جدی دانشگاه آزاد اسلامی برای کاهش فاصله با صنعت و رفع چالش‌های جامعهرئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، حضور میدانی، عملیاتی و نزدیک دانشگاهیان در بخش صنعت سیمان را برگرفته از اراده مجموعه کارخانه سیمان و اهتمام دانشگاه به مسئله‌محوری و رفع چالش‌های موجود در جامعه برشمرد.

به گزارش آزادنما؛

سروش حیدری سنگستانی در نشست با مدیرعامل و اعضای هیئت‌مدیره کارخانه سیمان مند دشتی که در محل این کارخانه و با حضور جمعی از رؤسا، اعضای هیئت علمی و کارگروه‌های موضوعی حوزه‌های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر برگزار شد، گفت: حضور دانشگاهیان در کارخانه سیمان نشان از اعتماد مدیریت یکی از مهم‌ترین بخش‌های صنعتی استان بوشهر به ظرفیت انسانی و توان علمی دانشگاه است.

وی، این حضور میدانی، عملیاتی و نزدیک دانشگاهیان در بخش صنعت سیمان را برگرفته از اراده مجموعه کارخانه سیمان و اهتمام دانشگاه به مسئله‌محوری و رفع چالش‌های موجود در جامعه برشمرد و اضافه کرد: امیدواریم این حضور نتایج ارزشمند و اثرگذاری برای دانشگاه آزاد اسلامی و بخش صنعت سیمان استان بوشهر داشته باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه محدودیت و سطح‌بندی برای فعالیت‌های مشترک در این دانشگاه وجود ندارد، عنوان کرد: ارتباط مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و کارخانه سیمان‌مند دشتی با توافقات مدیران دو مجموعه شگل گرفته و آغاز شده است.

عزم جدی دانشگاه آزاد اسلامی برای کاهش فاصله با صنعت و رفع چالش‌های جامعه

حیدری سنگستانی یادآور شد: وظیفه بدنه اجرایی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و کارخانه سیمان‌مند دشتی آن است که با گسترش فعالیت‌ها و کارگروه‌های مشترک ضمن تحقق خواسته‌ها و بهبود امور، خیر و برکت را نصیب استان بوشهر کند.

وی از آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برای ایجاد مراکز تحقیقاتی مبتنی بر نیاز صنایع و تهیه نظام موضوعات بر مبنای مسائل صنعت در اجرای طرح پویش خبر داد.

لزوم افزایش تعامل دانشگاه آزاد اسلامی و کارخانه سیمان مند دشتی

مدیرعامل کارخانه سیمان مند دشتی هم در این نشست با ابراز خرسندی از حضور جمع نخبگانی استان بوشهر در این مجموعه صنعتی گفت: این حضور ارزشمند حاکی از دغدغه‌مندی دانشگاه آزاد اسلامی به مسائل و چالش‌های بخش صنعت است.

محمدرضا ذاکری‌زاده با ابراز امیدواری از اینکه این تعامل به صورت هدفمند گسترش یابد، متذکر شد: حضور پرتعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه در این نشست تخصصی و دو جلسه قبل، نشان از علاقه‌مندی آنان برای رفع کاستی‌هاست.

وی با تأکید بر رویکرد عملیاتی در تعاملات، ارتباط عمیق اجرایی و دوری از برنامه‌های رسانه‌ای و گفتمانی صرف خاطرنشان کرد: توان و ظرفیت دانشگاه می‌تواند به خوبی پروژه‌های مشترک و پایداری را اجرایی کند.

در این نشست تعدادی از اعضای هیئت علمی استان بوشهر از گروه‌های مکانیک، عمران، برق، محیط‌زیست و روانشناسی حضور داشتند که پس از این نشست از کارخانه سیمان مند دشتی بازدید کردند.

در ادامه این برنامه، کارگروه‌های تخصصی متشکل از اعضای هیئت علمی دانشگاه و مدیران فنی کارخانه تشکیل و جزئیات مسائل به بحث گذاشته شد.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج