اخبار ویژه

کد خبر : 252549 تاریخ ثبت : 1400/10/25 00:28:32

رئیس دانشگاه خلیج فارس به رسم اصلاح طلبان از صندلی مدیریت خداحافظی کرد

رئیس دانشگاه خلیج فارس به رسم اصلاح طلبان از صندلی مدیریت خداحافظی کردعبدالمحمد مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر که هفت سال پیش توسط جریان اصلاح‌طلب و حمایت فعالان سیاسی این طیف به عنوان رئیس دانشگاه خلیج فارس منصوب شد، در روزهای گذشته پستی تحت عنوان خداحافظی از همه اساتید و دانشجوها در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد.

به گزارش آزادنما؛

عبدالمحمد مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر که هفت سال پیش توسط اصلاح طلبان و حمایت فعالان سیاسی به عنوان رئیس دانشگاه خلیج فارس منصوب شد، در روزهای گذشته پستی تحت عنوان خداحافظی از همه اساتید و دانشجوها در صفحه اینستاگرامی خود منتشر کرد.

در پی اقدام وی بسیاری از همکاران و اساتید دانشگاه خلیج فارس بوشهر که از جریان سیاسی و هم فکر وی هستند، دوره مدیریت ایشان را خوب ارزیابی کردند در حالی که بخش قابل توجهی از اساتید نسبت به مدیریت وی براساس شاخصه‌های علمی معترض هستند.

متعاقبا در خصوص اقدامات وی که منجبر به کاهش رتبه علمی دانشگاه شد، مطالبی را با مستندات متتشر می‌کنیم.

اما در این اقدام خداحافظی که توسط برخی مدیران دولت قبل رسم شده است، چند نکته وجود دارد.

ابتدا اینکه هنوز مصلح رئیس دانشگاه است و فرد دیگری به جای وی منصوب نشده است، پس براساس قانون جمهوری اسلامی ایران در صورتی که ایشان آن را قبول داشته باشند، همچنان باید به ماموریت خود ادامه دهد.

انتشار پیام خداحافظی در ایام امتحانات دانشجویان می تواند باعث ایجاد نگرانی و تشتت فکری اساتید و دانشجویان شود، از سوی کسی که ریاست دانشگاه بزرگ خلیج فارس را برعهده داشته اقدامی منطقی و معقول به نظر نمی رسد.

با توجه به ظاهر ماجرا مصلح  قصد دارد قبل از اینکه وی را بعد از هفت سال برکنار و فرد دیگری را معرفی کنند، خروج از همکاری با دولت انقلابی را رسما کلید بزند و همانند رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر قبل از رفتن، مسیر را برای مدیر بعدی دانشگاه ناهموار کند.

دوم اینکه این رسم و عادت برگرفته از یک سنت ذاتی اصلاح طلبان است که در گذشته نیز چنین برخوردهایی از این جریان دیده شده و نشان می‌دهد مدیران اصلاح طلب رسما دولت انقلابی را قبول ندارند و قبل از پایان عمر مدیریتی خود برای ایجاد تنش در سیستم اداری خروج از جمع نیروهای انقلاب را اعلام می‌کنند.

تغییر نام دانشگاه خلیج فارس به خلیج

نکته دیگری که در بسیاری از استوری‌ها و کامنت‌های اینستاگرامی وی دیده می‌شود، مصلح بعداز ۷ سال مدیریت در دانشگاه خلیج فارس بوشهر نام فارس را از دانشگاه برداشته و در تلفظ نوشته‌های مجازی خود از خلیج استفاده می‌کند. که نشان می‌دهد ایشان با توجه به جایگاه علمی در دانشگاه و رزومه‌ای که از وی منتشر شده ، هیچ گونه حساسیتی به نام فارس ندارد.

استعفا برای تضمین حضور در دولت احتمالی اصلاح طلب 

با توجه برخوردهایی که برخی مدیران دولت روحانی نسبت به دولت آیت الله رئسی داشتند و قبل از معرفی جایگزین اقدام به استعفا کردند، ظاهرا رسم و قانونی است که اصلاح طلبان سعی دارند با هماهنگی جریان انحراف در سراسر کشور پایه گذار خروج از همکاری با انقلاب باشند.

لاز به ذکر است در همین راستا طی هفته های گذشته سعید کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز از طریق استوری واتس‌آپ خود رسما استعفایش را اعلام کرده بود که اما با این وجود همچنان رئیس دانشگاه که این اقدام با واکنش رسانه‌ها قرار گرفت.

البته این در حالی است که کشمیری همچنان رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است که بعداز خبر استعفای وی شاهد نارضایتی بسیار در بین کادر درمان بودیم که بسیاری از این تنش‌ها در فضای مجازی به صورت گسترده منتشر شد./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج