اخبار ویژه

کد خبر : 252546 تاریخ ثبت : 1400/10/22 00:24:43

تغییر تصمیم در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر/ نیروهای طرح اخراج نمی شوند

تغییر تصمیم در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر/ نیروهای طرح اخراج نمی شوندمحبوبی گفت: با توجه تصمیم اخیر ستاد ملی مدیریت کرونا مقرر شده است که اعتبار لازم در خصوص حق الزحمه کارکنان موقت که در مراکز بهداشتی و درمانی برای همکاری در کنترل ویروس کرونا به‌کارگرفته شده‌اند تا پایان امسال از منابع تعیین شده پرداخت شود و تسویه حساب با آنان موضوعیت ندارد.

به گزارش آزادنما؛

طی روزهای پیش خبری در سایت سپاس منتشر شد مبنی بر علوم پزشکی پشت نیروهایی که در بحران کمک کردند را خالی کرد منتشر شد که در آن زمان با پیگیری هایی که از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی داشتیم عنوان شد که جوابیه ی اجمالی متعاقبا اعلام خواهد شد.

اقدامی که با واکنش های مختلف از جمله واکنش نماینده ی دشتستان در مجلس روبرو شد و نسبت به این اقدام مطالبه گری کرد و حتی با مسئولان وزارت بهداشت نیز در این خصوص پیگیری هایی را انجام داد.

اما پس مطالبه گری رسانه ها و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی ظاهرا تصمیم خود را تغییر داده است البته مدیر منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد که قرار نیست این نیروها تعدیل شوند.

مدیر منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: توجه به شیوع کرونا و افزایش موارد بستری در بیمارستان‌های استان و کشور وزارت بهداشت و به تبع آن هیات‌امنای وزارت‌خانه به صورت اضطراری اقدام به فراخوان نیرو‌هایی به صورت موقت ۸۹ روزه و حتی طرحی به‌عنوان تمدید طرح ویژه کووید ۱۹ کرد.

محبوبی گفت: پس از گرفتن مجوز‌های لازم از طریق سازمان برنامه‌وبودجه، آزمون استخدام در ۲۴ بهمن‌ ۱۳۹۹ برای استخدام ۵۰۴ نفر برگزار شد.

مدیر منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر محبوبی گفت: به کارکنانی که در خط مقدم مبارزه با کرونا خدمت می‌کرده‌اند امتیازات لازم(امتیاز کرونا) اختصاص یافت و بیشتر کارکنانی که در آزمون مربوط شرکت کرده بودند پذیرفته شدند و به استخدام پیمانی یا رسمی دانشگاه درآمدند.

وی گفت: با توجه به تامین بخش اعظمی از نیرو‌ها و کاهش چشمگیر موارد بستری پس از انجام واکسیناسیون، تداوم خدمت همکار نیرو‌های طرحی و موقت به کار گرفته‌شده و محدودیت منابع جاری دانشگاه، مقرر شد که تا در نظر گرفتن بودجه پایدار از طریق وزارت بهداشت حقوق و مزایای کارکنان از طریق منابع داخلی پس از تهیه فهرست حقوق جداگانه از طریق واحد‌های تابعه برای پرداخت به صورت متمرکز انجام شود.

دانشگاه علوم پزشکی با این افراد قرارداد دارد

محبوبی عنوان کرد: این دانشگاه با این افراد قرارداد دارد و برداشت برخی از همکاران که این دانشگاه قصد اخراج یا تعدیل این کارکنان را دارد  صحیح نیست و این دانشگاه  فقط در خصوص منابع پرداخت حقوق کارکنان اقدام کرده است.

مدیر منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه تصمیم اخیر ستاد ملی مدیریت کرونا مقرر شده است که اعتبار لازم در خصوص حق الزحمه کارکنان موقت که در مراکز بهداشتی و درمانی برای همکاری در کنترل ویروس کرونا به‌کارگرفته شده‌اند تا پایان امسال از منابع تعیین شده پرداخت شود و تسویه حساب با آنان موضوعیت ندارد.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج