اخبار ویژه

کد خبر : 252527 تاریخ ثبت : 1400/10/22 14:48:08

اخذ مالیات‌ از خودروهای لوکس‌ با ارزش یک میلیارد تومان/ اطلاعات ۵۵۰ هزار خودرو‌‌ از پلیس راهور گرفته شد

اخذ مالیات‌ از خودروهای لوکس‌ با ارزش یک میلیارد تومان/ اطلاعات ۵۵۰ هزار خودرو‌‌ از پلیس راهور گرفته شدرئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: افرادی که ارزش خودرو و افراد تحت تکلیف آنها بالای یک میلیارد تومان است باید نسبت به پرداخت مالیات خودرو خود اقدام کنند.

به گزارش آزادنما؛

داوود منظور ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر درآمد‌های مالیاتی را شامل مالیات‌های مستقیم و مالیات بر کالا و خدمات دانست و با اشاره به پیش‌بینی وصول مالیات در لایحه بودجه امسال اظهار داشت: امسال وصول 270 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی پیش‌بینی و تاکنون 230 هزار میلیارد تومان آن محقق شده است.

وی با بیان اینکه در لایحه بودجه سال آینده ، 449 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی پیش بینی شده است تصریح کرد: درآمد‌های مالیاتی پیش‌بینی شده در لایحه بودجه سال آینده نسبت به امسال رشد 60 درصدی دارد و به 450 هزار میلیارد تومان می‌رسد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه این افزایش شامل مالیات مستقیم، غیرمستقیم، درآمد، شرکت‌ها و مالیات ارزش افزوده به‌صورت متوازن محقق می‌شود افزود: در سال مالی آینده به بخش‌های اقتصادی شفافی که مالیات را به‌صورت منظم پرداخت می‌کردند و از مودیان مالیاتی منضبط به‌شمار می‌روند فشار وارد شود.

منظور با بیان اینکه مودیان مالیاتی منضبط همانند سال‌های گذشته مالیات پرداخت می‌کنند تصریح کرد: ساماندهی درگاه‌های پرداختی و دستگاه‌های کارت‌خوان یکی از برنامه‌ها است که این مهم از حدود یک ماه گذشته شتاب گرفته و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به انتها برسد.

وی سرجمع پوزها قرار گرفته بر روی سامانه سازمان مالیاتی را  9.5 میلیون دستگاه دانست و گفت: بخش بزرگی از آنها مودی مالیاتی نیستند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی به مالیات خودروهای لوکس پرداخت و ملاک اخذ مالیات از خودروهای لوکس را قیمت خودروها دانست و بیان کرد: افرادی که ارزش خودرو و افراد تحت تکلیف آنها بالای یک میلیارد تومان است باید نسبت به پرداخت مالیات خودرو خود اقدام کنند.

منظور با بیان اینکه بانک اطلاعات خودروها از پلیس راهور و نیروی انتظامی دریافت و ارزش‌گذاری شده گفت: بر اساس اطلاعاتی پایگاه اطلاعات ثبت احوال خانواده‌های مشمول این موضوع مشخص شده است.

وی از شناسایی 550 هزار خودرو لوکس در کشور خبر داد و گفت: بر اساس برآوردهای سازمان امور مالیاتی سال آینده این تعداد خودرو 5 هزار و 600 میلیارد تومان مالیات می‌پردازند./تسنیم

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج