اخبار ویژه

کد خبر : 252524 تاریخ ثبت : 1400/10/22 14:44:38

سایت پسماند بوشهر تهدید کننده سلامت مردم

سایت پسماند بوشهر تهدید کننده سلامت مردمرییس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای شهر بوشهر خواستار اختصاص اعتبار ملی جهت ایجاد شبکه فاضلاب شهری محلات جنوبی و انتقال سایت پسماند شهر بوشهر به خارج از شهر شد.

به گزارش آزادنما؛

حمیده خاتون هلال بحر رییس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای شهر بوشهر عصر امروز در جلسه شورا اظهار داشت: سایت دفن زباله فعلی شهر بوشهر در جاده نیروگاه دچار آلودگی زیست محیطی و بهداشتی است که هم سلامت شهروندان محلات جنوبی به خطر می‌اندازد و هم چهره نازیبایی به جاده دسترسی به نیروگاه اتمی که محل تردد شخصیت‌های ملی و بین المللی است داده است.

وی افزود: از ابتدای شورای ششم‌ این موضوع در دستور کار کمیسیون بهداشت شورا قرار گرفت و نشست‌ها و پیگیری‌های صورت گرفت با توجه به اینکه در کارگروه استانی پسماند در سالهای قبل مکان‌یابی‌هایی صورت گرفته اما عملیاتی نشده است و این مشکل جدی باقی مانده است.

هلال بحر خاطرنشان کرد: ایجاد یک سایت دفن زباله در خارج از شهر که بتواند شهرهای دیگر را هم پوشش دهد نیازمند اعتبارات استانی و ملی است که در کنار آن بتوان از ظرفیت بخش خصوصی در احداث کارخانه بازیافت پسماند بهره برد.

رییس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای شهر بوشهر با اشاره به اینکه شبکه فاضلاب شهر بوشهر به ویژه محلات جنوبی یکی دیگر از دغدغه‌های جدی شورا و شهروندان است که این نیازمند اعتبارات ملی است گفت: از استاندار و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی درخواست دارم با توجه به اینکه در فصل بررسی بودجه سال آینده در مجلس هستیم پیگیر جذب اعتبارات خاص جهت این دو پروژه که با سلامت و محیط زیست شهری مرکز استان مرتبط است باشند./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج