اخبار ویژه

کد خبر : 252519 تاریخ ثبت : 1400/10/20 14:38:04

محکومیت 1000 میلیارد ریالی برای یک قاچاقچی در بوشهر

محکومیت 1000 میلیارد ریالی برای یک قاچاقچی در بوشهرمدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر با اشاره به قاچاق بیش از ۳ هزار تن انواع لوله‌های کربن استیل خارجی گفت: قاچاقچی این محموله به یک‌هزار میلیارد ریال در تعزیرات حکومتی استان بوشهر محکوم شد.

به گزارش آزادنما؛

رضا سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه یکی از جمله رسالت‌های اصلی سازمان تعزیرات حکومتی برخورد قاطعانه و بدون اغماض با پدیده شوم قاچاق است اظهار داشت: در این مسیر مجدانه و مصمم در چارچوب قوانین و مقررات اقدام می‌شود. 

وی با اشاره به خروج غیرقانونی سه هزار و ۲۸۰ تن انواع لوله‌های کربن استیل خارجی تصریح کرد: متهم با جعل اسناد گمرکی و قبوض انبار اقدام به خروج و فروش آنان کرد که پرونده این قاچاق به اداره تعزیرات حکومتی کنگان ارسال شد. 

سعیدی با بیان اینکه شعبه رسیدگی این پرونده پس از بررسی لازم قاچاق بودن این فعالیت را مشخص کرد گفت: متهم پرونده بر اساس قانون قاچاق کالا و ارز محکوم به پرداخت یک‌ هزار میلیارد ریال به‌ عنوان جزای نقدی در حق دولت شد. 

مدیرکل تعزیرات استان بوشهر از محکومیت یک قاچاقچی دیگر در کنگان خبر داد و بیان کرد: پایگاه دریابانی شهرستان کنگان در بازرسی از لنج باری اقلام متنوعی از کالاهای ممنوعه و غیره را کشف کرد که پرونده برای رسیدگی به شعبه ویژه تخلفات قاچاق کالا و ارز اداره تعزیرات حکومتی شهرستان کنگان ارسال شد. 

وی خاطر نشان کرد: پس از بررسی لازم در شعبه و رعایت تشریفات لازم قانونی، متهم علاوه بر ضبط کالاهای مکشوفه، به پرداخت مبلغ ۱۷۹ میلیارد و ۴۲۱ میلیون ریال جزا نقدی در حق دولت محکوم شد. /فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج