اخبار ویژه

کد خبر : 252516 تاریخ ثبت : 1400/7/24 14:32:50

آماده باش شهردار بوشهر به پرسنل/ درخواست‌های رئیس شورا از استاندار

آماده باش شهردار بوشهر به پرسنل/ درخواست‌های رئیس شورا از استانداردر مراسمی با حضور استاندار بوشهر، اعضای شورا و چمعی از مسئولان حسین حیدری به عنوان شهردار جدید بوشهر معارفه شد.

به گزارش آزادنما؛

مراسم معارفه شهردار بوشهر با حضور استاندار، اعضای شورا و جمعی از مسئولان استانی در سالن لیان برگزار شد.

حضور رئیس شورا با لباس پاکبانی

رئیس شورای شهر بوشهر در این مراسم با لباس پاکبانی حضور یافت که همین موضوع باعث جلب توجه حاضران در جلسه شد.

در این مراسم جعفر پورکبگانی رئیس شورای شهر بوشهر اظهار کرد: من و آقای حیدری شهردار جدید بوشهر یک قول و قرار گذاشتیم که در تمام بازدیدهای میدانی از لباس پاک بانی استفاده کنیم البته در مراسم های رسمی ایشان مختار هستند.

پورکبگانی افزود چند نکته را به شهردار بوشهر می گویم از امروز باید تمام تلاش و تفکر شما وقتی مردم باشند.

مردم بوشهر از عملکرد مسئولان شهر آسیب دیده اند

رئیس شورای شهر بوشهر افزود: مردم این شهر در این سال ها به دلیل برخی عملکردها دچار آسیب شدند و باید این عقب ماندگی و آسیب ها جبران شود.

وی خاطر نشان کرد: شهردار بوشهر برای اینکه بعد از ۴ سال چهره‌ای دیگر از خود به نمایش بگذارید باید بدون ادعا با صداقت با کار جهادی و تفکر صادقانه و ژرف عقب ماندگی ها را جبران کند.

نکاتی برای شهردار بوشهر

پورکبگانی خطاب به شهردار گفت: نکات مهمی وجود که باید آن را مورد توجه قرار دهید؛ دقت در زمان دوم دقت در ادالت دقت در بکارگیری نیروهای شهرداری و نگاه ویژه به درآمد پایدار و سرمایه گذاری برای شهرداری می باشد.

وی اضافه کرد: شهرداری بوشهر بیش از ۲ هزار میلیارد تومان اموال غیرمنقول دارد که می‎‌توان آن را به چرخه منابع درآمدی و سرمایه‌‎گذاری تبدیل کرد که لازمه ی آن بکارگیری چهره‌‏های خوش فکر و خلاق برای کمک به مدیریت شهری است.

درخواست رئیس شورای شهر  بوشهر از استاندار

پور کبگانی بیان کرد: چند درخواست از استاندارد دارم، یکی از آنها این است که استاندار محترم هر دو ماه یکبار در جلسه ای با اعضای شورا مشکلات این شهر را بررسی کنیم.

وی گفت: دومین موضوع که درخواست ما از آقای استاندار است این است که شهردار بوشهر در جلسات شورای برنامه‌‎ریزی استان حضور یابد زیرا شهردار مرکز استان با سایر شهردار ها نقشی متفاوت دارد.

همکاری پدافند غیر عامل و راهسازی با شهرداری

پورکبگانی اضافه کرد:  سومین درخواست ما از آقای محمدی این است که از آنجا که بوشهر استانی مرزی است پدافند غیر عامل و راهسازی در فعالیت‌های شهرداری نظر دهند و حضور داشته باشند.

رئیس شورای شهر بوشهر ابراز کرد: همچنین مدیران شهرستان در زمینه طرح  ۴۸ ماه خدمت ۴۸ ماه پاسخگویی در محلات شورا را یاری کنند.

برگزاری دوره آموزشی برای شهردار و رئیس شورای شهرهای استان

احمد محمدی‌زاده استاندار بوشهر؛ در این مراسم عنوان کرد: عملکرد شورا و شهرداری بوشهر در چهار سال گذشته موجب عقب ماندگی شهر و بی اعتمادی مردم به مسئولان شده است.

محمدی زاده افزود: برخی مسائل سال های اخیر پیرامون شورا و شهرداری بوشهر حادثه تلخ و بدی بود که در سایر شهرهای این استان نیز رخ داد و باید مانع از تکرار و بروز دوباره آن شد.

استاندر بوشهر گفت: برای جلوگیری از اتفاقات و مشکلاتی که در گذشته افتاد بنا داریم یک دوره آموزشی برای شهرداران و همچنین روسای شورا برگزار کنیم.

وی بیان کرد: اینها به معنی عدم اعتماد به مدیران نیست بلکه برای آن است که مدیران با اعتماد به نفس اقدامات خود را انجام دهند  بنای ما بستن دست مدیران نیست بلکه دست مدیران در تصمیم گیری باز است و ما از تصمیمات آنها حمایت می کنیم.

احداث پارک با تمام امکانات برای بانوان

محمدی زاده تصریح کرد: یکی از نکاتی که باید مورد توجه شهردار قرار گیرد احداث پارک ویژه مخصوص بانوان است که باید در اسرع وقت و با تمام امکانات برای استفاده بانوان آماده شود و الگویی برای دیگر شهرها باشد.

محمدی‏ زاده عنوان کرد: با درخواست مطرح شده از سوی رئیس شورای شهر بوشهر موافقت می کنم.

حسین حیدری  شهردار جدید شهر بوشهر اظهار کرد: هدف من خدمت به مردم است و این خدمت بزرگ‏‎ترین عنایت الهی است همچنین مردم بر گردن مسئولان حق زیادی دارند و کوتاهی ها باید برای رفع آن تلاش کرد.

رفع عقب افتادگی‌ها با اقدامات جهادی

حیدری افزود: وقت بسیار اندک است و باید با اقدام جهادی و انقلابی در پی رفع عقب افتادگی‎‌های بوشهر باشیم.

شهردار جدید بوشهر در این مدت زیرساخت لازم برای برخی از کارها فراهم شده و انتظار می‏‌رود در ادامه گام‏‌های مهم و موثری برداشته شود.

وی افزود: وحدت و همدلی رکن اساسی کار است و در بحث نیروی انسانی باید از این ظرفیت بهره‎‌مند شد.

آماده باش برای خدمت به مردم

حیدری تاکید کرد: از همین امروز به همه نیروها و پرسنل شهرداری آماده باش می‌دهم که در فعالیت هایی که ترسیم می‌شود با تمام قدرت خدمت کنند.

شهردار بوشهر تصریح کرد: در مجموعه پرسنل شهرداری باید جوانان انقلابی توانمند فساد ستیز امورات را به دست می گیرند تابا اقدام انقلابی چهره شهر را دگرگون کنید.

برای کسب درآمد پایدار برای شهر بوشهر از طریق سرمایه‌‏گذاری و ساز و کارهای تعریف شده و بویژه بسته‌‏های مشخص شده از سرمایه‌گذاران دعوت می‌کنیم تا در طرح فراخوان حضور یابند.

ناوگان حمل و نقل شهری باید نوسازی و بهسازی شود وبافت قدیم بوشهر باید احیاء شود که این اقدام خود به جذب گردشگر کمک می کند.

شهردار جدید را با نگاه مسئولان سابق ننگرید

جمشیدی فرماندار بوشهر در این مراسم عنوان کرد شهرداری جایی است که همه ما از اول زندگی تا پایان با آن سر و کار داریم.

جمشیدی افزود همه ما باید به کمک شهرداری بیایند و در انجام ماموریت هایشان به آنها کمک کنیم.

وی گفت: موضوع مهمی که باید به آن توجه شود این است که شهرداری و شورای جدید را با نگاهی که به شهردار سابق و اعضای شورا سابق وجود داشت نگاه نکنیم.

در پایان مراسم از سرپرست سابق شهرداری تجلیل به عمل آمد و حکم شهردار جدید اهداء شد./سپاس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج