اخبار ویژه

کد خبر : 252511 تاریخ ثبت : 1400/10/19 12:54:47

۵۱۱ میلیارد تومان اعتبارات محرومیت‌زدایی به استان بوشهر ابلاغ شد

۵۱۱ میلیارد تومان اعتبارات محرومیت‌زدایی به استان بوشهر ابلاغ شدرئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر از تصویب ۱۹ هزار میلیارد تومان برای محرومیت‌زدایی در لایحه بودجه خبر داد و گفت: از این میزان اعتبار، سهم استان بوشهر ۵۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.

به گزارش آزادنما؛

علی درویشی رئیس‌ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با بیان اینکه در لایحه بودجه توجه ویژه‌ای به سند آمایش سرزمینی شده است اظهار داشت: لایحه بودجه بر مبنای نقشی است که به دستگاه‌های اجرایی مطابق با سند آمایش ملی سرزمینی تعریف شده است.

وی با بیان اینکه این مهم در تمام استان‌ها مورد توجه قرار گرفته است تصریح کرد: لایحه بودجه سال آینده با رویکرد جدید توجه ویژه‌ای به بهبود فضای کسب و کار و تسهیل در امر سرمایه‌گذاری شده و انتظار می‌رود منجر به گشایش امر معیشتی خانوارها و شرایط در تأمین حداقل‌ها شود.

رئیس‌ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر توسعه سرمایه‌گذاری یکی دیگر از ویژگی‌های لایحه بودجه سال آینده دانست و افزود: سند آمایش سرزمینی استان‌ها ابلاغ و مأموریت هر دستگاه اجرایی به تفکیک مشخص شده است.

درویشی با اشاره به اختصاص اعتبارات برای محرومیت‌زدایی در بودجه امسال افزود: با پیگیری نمایندگان مجلس شورای اسلامی ۱۹ هزار میلیارد تومان برای محرومیت‌زدایی در لایحه بودجه مصوب شد که از این میزان اعتبار، سهم استان بوشهر ۵۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه این اعتبار در ۵ بخش فضای آموزشی، آبرسانی، حوزه سلامت، راهداری و آبخیزداری تخصیص یافته است افزود: ۱۴۴ میلیارد تومان برای اجرا طرح‌های آموزشی در نقاط کم‌برخوردار و محروم، ۱۲۴ میلیارد تومان برای اجرا طرح‌های بهداشتی درمانی، ۱۶۱ میلیارد تومان برای آبرسانی، ۸ میلیارد تومان برای طرح‌های راهداری و ۷۳ میلیارد تومان برای اجرا طرح‌های آبخیزداری در استان بوشهر اختصاص یافته است.

رئیس‌ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر اعتبارات محرومیت‌زدایی را برای شهرستان‌های ۱۰ گانه استان دانست و بیان کرد: تاکنون ۱۴۴٫۷ میلیارد تومان در اجرا فضاهای آموزشی ۵۰ درصد آن به میزان ۷۱ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

درویشی با اشاره به اعتبارات ۱۲۴ میلیارد تومانی در حوزه سلامت تصریح کرد: این اعتبار برای اجرا ۴۴ پروژه است که تکمیل طرح‌های نیمه تمام در اولویت است.

وی ۷۷ میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی را متذکر شد و گفت: برای اجرا ۷ پروژه راهداری ۸٫۳ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

رئیس‌ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر طرح‌های آبخیزداری را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در اجرا این طرح‌ها ۷۱٫۶ میلیارد تومان مصوب شد که شامل ۱۵ پروژه آبخیزداری است./تسنیم

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج