اخبار ویژه

کد خبر : 252496 تاریخ ثبت : 1400/5/20 22:38:55

استانداردهای انتخاب استاندار بوشهر

استانداردهای انتخاب استاندار بوشهرمردم استان بوشهر مانند دیگر نقاط کشور منتظر هستند چه کسی استاندار انقلابی می‌شود و با چه استانداردی این شخص بر کرسی نمایندگی عالی دولت تکیه می‌زند.

به گزارش آزادنما؛ نزدیک به دو ماه از انتخاب رییس جمهوری انقلابی در چله دوم انقلاب می‌گذرد و پس از هشت سال مدیریت لیبرالی، توقع مردم آن است کشور به ریل انقلاب برگردد و این مهم فقط با فرمان مدیریت انقلابی شدنی است.

دولت انقلابی با دو چالش انتخاب مدیران مواجه است: سطح کلان (وزرا - معاونین) و سطح میانی (مدیران - استانداران). اما آنچه در نظر مردم کشور و استانها حائز اهمیت است، انتخاب نماینده عالی دولت در استانها است که ماموریتهای دولت انقلابی را در سطح کشور پیاده‌سازی می‌کنند.

مردم استان بوشهر مانند دیگر نقاط کشور منتظر هستند چه کسی استاندار انقلابی می‌شود و با چه استانداردی این شخص بر کرسی نمایندگی عالی دولت تکیه می‌زند.

از صدور فرمان ۵۰ ماده‌ای امیرالمومنین به مالک اشتر (نامه ۵۳ نهج البلاغه معروف به عهدنامه مالک اشتر) حکومت داری وارد مرحله جدیدی از حیات خود شد و علی رغم کوتاهی عمر دولت علوی، اما این سنت که زمامدار بایستی از چه ویژگی‌هایی برخوردار باشد، برای آیندگان پایه‌گذاری شد. در این هزار و اندی سال شیعه دولتی نداشت که به دنبال کشف و آزمودن این ویژگی‌ها در دولتمردان باشد ولی پس از انقلاب اسلامی و عینیت دیانت و سیاست در حکمرانی، حکمرانی به عرصه‌ای تازه وارد شده و شاخصه‌های علوی نمودی عینی یافته‌اند.

تجربه ۴۲ ساله مدیریت در نظام جمهوری اسلامی تحت رهبری امامین انقلاب اسلامی، ادبیاتی نو برای مدیران تراز و مدیریت جهادی ابداع گشته که چراغ شایسته سالاری در مدیریت است.

در این یادداشت، برخی از صفات را که برآمده از نهج البلاغه و بیانات رهبری است، عنوان می‌شود.

 

برخی شاخصه‌ها برگرفته از بیانات رهبر

بر اساس متن حکم تنفیذ ریاست‌جمهوری سیزدهم که توسط حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی قرائت شد: امروز میهن عزیزمان، تشنه خدمت و آماده حرکت جهشی در همه‌ی عرصه‌ها، و نیازمند مدیریّتی باکفایت و جهادی و دانا و شجاع است که بتواند توانمندی‌های آشکار و نهفته‌ی ملّت، بویژه جوانان را که بسیار فراتر از مشکلات است، بسیج کرده و به میدان کار و تلاش سازنده آورد؛ موانع را از سر راه تولید بردارد؛ سیاست تقویت پول ملّی را بِه‌جِد دنبال کند، و قشرهای متوسّط و پایین جامعه را که سنگینیِ مشکلات اقتصادی بر دوش آن‌ها است، توانمند سازد؛ مدیریّتی که با مشی فرهنگی خردمندانه، مسیر اعتلای مادّی و معنوی ملّت ایران را هموار کرده، حرکت کشور به سمت جایگاه شایسته‌اش را شتاب بخشد.

بر همین اساس بایستی شاخصه‌هایی متناسب با این پیام و ماموریت‌های رییس جمهور جدید در نظر گرفت:

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج