اخبار ویژه

کد خبر : 252473 تاریخ ثبت : 1400/5/16 16:49:26

آمار ازدواج در بوشهر ۸.۶ درصد رشد کرد

آمار ازدواج در بوشهر ۸.۶ درصد رشد کردمدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر از ثبت بیش از دو هزار ۶۰۰ واقعه ازدواج در چهار ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۸.۶ درصد رشد یافته است.

به گزارش آزادنما؛

محمد رضا بزرگمهر ظهر امروز در جلسه شورای معاونان اداره کل ثبت اسناد استان با اشاره به آمار موجود در زمینه طلاق در استان اظهار داشت: در چهار ماهه نخست سال جاری تعداد ۶۷۴ فقره طلاق در سطح استان ثبت شده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر ادامه داد: این میزان طلاق نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۹ درصدی را نشان می‌دهد و باید خانواده‌ها و دستگاه‌های متولی امر با افزایش مهارت زندگی زناشویی و سواد همسرداری، آموزش تفاهم و تعامل در تمامی امور، زوج و زوجه را مسؤولیت پذیر نمایند تا بیش از پیش شاهد کاهش میزان طلاق باشیم.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر از ثبت بیش از دو هزار ۶۰۰ واقعه ازدواج  در چهار ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: آمارهای ثبت شده حاکی از آن است که در چهار ماهه نخست سال جاری در مقابل هر ۱۰۰ ازدواج، ۲۶ طلاق در سطح استان به ثبت رسیده است.

بزرگمهر در ادامه با اشاره به تشکیل ۶۵۴ پرونده مطالبه مهریه در چهار ماهه  نخست سال جاری در واحدهای اجرای ثبت استان گفت: با اجرایی شدن قانون برنامه ششم توسعه کشور تمام پرونده‌‌های مطالبه مهریه در ابتدا در واحدهای اجرای اسناد رسمی مطرح می‌شوند و در صورتی که اموالی از بدهکاران شناسایی نشود پرونده به دادگستری ارجاع داده خواهد شد و این امر تاثیر زیادی در افزایش حجم کاری ادارات اجرا داشته است و با توجه به آمار چهار ماهه سال قبل تعداد پرونده‌های مطالبه مهریه رشد ۲۲.۹ داشته است./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج