اخبار ویژه

کد خبر : 252467 تاریخ ثبت : 1400/3/24 19:37:30

تصمیم‌ برای ۳ هزار میلیارد در شورای بوشهر

تصمیم‌ برای ۳ هزار میلیارد در شورای بوشهرباتوجه‌به بودجه ۷۰۰ میلیاردی شهرداری بوشهر در سال جاری، طی چهار سال فعالیت شورای شهر آینده حداقل سه هزار میلیارد در اختیار مدیریت شهری و منتظر تصمیم شورانشینان است، ارقامی که حدودا با اعتبارات عمرانی استان بوشهر برابری می‌کند.

به گزارش آزادنما؛محمد حبیب‌اللهی، کارشناس ارشد شهرسازی: باتوجه‌به وضع اسف‌بار شهرداری و شهر بوشهر، افرادی از شورا می‌توانند شهر را اعتلا دهند که دانش عالی و مجرب در امور شهری و شهرداری را داشته و نیز متعهد بوده و با زحمات شبانه‌روزی فعالیت کنند.

باتوجه‌به بودجه ۷۰۰ میلیاردی شهرداری بوشهر در سال جاری، طی چهار سال فعالیت شورای شهر آینده حداقل سه هزار میلیارد در اختیار مدیریت شهری و منتظر تصمیم شورانشینان است، ارقامی که حدودا با اعتبارات عمرانی استان بوشهر برابری می‌کند.

شورای شهر باید مانند اتاق شیشه‌ای باشد که تصمیمات و عملکرد آن توسط شهروندان به‌عنوان ناظران واقعی دیده شود. در این راستا باید جلسات شورابه صورت زنده از فضای مجازی پخش شود، مصوبات در سامانه قابل‌دسترس باشد و خود را ملزم به ارائه گزارش دوره‌ای هزینه و درآمد شهرداری بدانند.

از سوی دیگر مهم‌ترین وظیفه اعضای شورا انتخاب یک شهردار کارآمد به دور از لابی‌گری‌هاست. شهردار بوشهر بایستی با بررسی نقاط قوت و ضعف و قوانین و ومطابق شرح وظایف، قاطع و نترس و آگاه به توان و پتانسیل شهر و استان بوشهر کارها را جلو ببرد.

همچنین مهم‌ترین شرط انتخاب شهردار، توان مدیریت مالی است یعنی بایستی بتواند خود به همراه مشاورانش امور مالی را به خوبی کنترل کند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
آخرین اخبار
نظرسنجی
آیا از قالب سایت راضی هستید؟

- نتایج