اخبار ویژه

کد خبر : 252465 تاریخ ثبت : 1400/3/24 19:29:09

اعتباراتی که به محلات جنوبی بوشهر نمی‌رسد!

اعتباراتی که به محلات جنوبی بوشهر نمی‌رسد!عدم توجه به اولویت‌های طرح‌های عمرانی شهر و توزیع نامتوازن اعتبارات در مناطق شهری به ویژه مناطق تنگک‌ها و محلات جنوبی از مهمترین مشکلات بندر بوشهر است که گویی فراموش شده‌اند.

به گزارش آزادنما؛ وحید نیک روش با اشاره به مهمترین مشکلات بندر بوشهر اظهار داشت: عدم توجه به اولویت‌های طرح‌های عمرانی و توسعه شهری و همچنین نگاه طیفی به مسائل فرهنگی، ضعف دولت الکترونیک شهرداری، توزیع نامتوازن اعتبارات در مناطق شهری به ویژه مناطق تنگک‌ها و محلات جنوبی و عدم تسهیل‌گری برای اخذ مجوزها و مشوق٬های سرمایه‌گذاری از مهمترین مشکلات بندر بوشهر است.

کارشناس ارشد مدیریت اجرایی در خصوص شفافیت در شورای شهر گفت: توجه ویژه به مواد قانونی، اطلاع رسانی مصوبات، تصمیمات، عملکرد بودجه و هزینه و درآمد شهرداری شورا به صورت مستمر به مردم از مصداق های شفافیت در شورای شهر است.

وی با اشاره میزان فضای سبز در بندر بوشهر تصریح کرد: در حال حاضرسرانه فضای سبز بوشهر کمتر از نصف سرانه استاندارد است و می‌توان با الزام کردن شهرداری به ارائه برنامه‌های اجرایی به منظور تحویل سرانه فضای سبز و تحصیل لوایح جهت این امر اقدام کرد.

نیک روش معرفی بندر بوشهر را اقدام فراموش شده شهرداری دانست و خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت مستندسازان و فعالین رسانه و معرفی به گردشگران، حمایت از تشکل‌های مردمی جهت جذب توریست و گردشگران از برنامه‌هایی است که می‌توان بندر بوشهر را بهتر برای گردشگران معرفی کرد.

کارشناس مدیریت اجرایی تصریح کرد: متاسفانه در این سال‌ها به هر دلیلی میزان دریافت عوارض شهرداری از دستگاه‌ها به شدت پایین بوده و در همین راستا پیگیری حقوق شهروندان مطابق ماده ۷۷ قانون شهرداری‌ها از جمله اقداماتی است که باید در اولویت شورای شهر آینده بوشهر باشد./ فارس

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
آخرین اخبار
نظرسنجی
آیا از قالب سایت راضی هستید؟

- نتایج