اخبار ویژه

کد خبر : 252387 تاریخ ثبت : 1400/2/11 00:27:20

فصل تولید میگو پرورشی در بوشهر آغاز شد/ ۳۰ هزار تُن میگو برداشت می‌شود

فصل تولید میگو پرورشی در بوشهر آغاز شد/ ۳۰ هزار تُن میگو برداشت می‌شودبا ذخیره سازی بیش از یک میلیون قطعه بچه میگو در مزارع پرورشی استان بوشهر، فصل جدید تولید این آبزی در استان بوشهر آغاز شد.

به گزارش آزادنما؛

صغری اشرف ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: فصل جدید تولید میگوی پرورشی در پنج استخر شیف و حله آغاز شده که یک میلیون و ۵۰ هزار قطعه بچه میگو در آن‌ها ذخیره سازی شد.

معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان بوشهر افزود: از فروردین سال جاری ۱۹ کارگاه تکثیر میگو فعالیت خود را برای تولید دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون قطعه بچه میگو آغاز کرده‌اند و اکنون بیش از ۵۰ میلیون قطعه لارو آماده تحویل به مزارع پرورش میگو است.

وی با اشاره به بازدید مشترک فنی و بهداشتی شیلات و دامپزشکی از مزارع، ادامه داد: نظارت بر نحوه آماده سازی مزارع پرورش میگو ادامه دارد و مجوز ذخیره سازی پس از اطمینان کارشناسان از رعایت نکات فنی و بهداشتی صادر می‌شود.

معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان بوشهر بیان کرد: اراضی زیر کشت میگوی پرورشی امسال ۵۰۰ هکتار افزایش می‌یابد و به ۶ هزار و ۱۰۰ هکتار خواهد رسید.

اشرف، یکی از ویژگی‌های تولید در فصل کنونی را آماده شدن زودهنگام مزارع برای ذخیره سازی بچه میگو عنوان کرد و گفت: پیش بینی می‌شود میگوها پایان شهریور و پیش از آغاز سرد شدن هوا، برداشت شوند و بتوانیم به هدفمان که تولید ۳۰ هزارتن میگوی پرورشی است دست یابیم.

گفتنی است، استان بوشهر رتبه نخست تولید میگوی پرورشی را در کشور دارد و سال گذشته از پنج هزار و ۶۰۰ هکتار استخر یا مزرعه پرورش میگو در استان بوشهر، ۲۳هزار و ۶۰۸ تن میگو برداشت شد که ۱۰ درصد بیشتر از سال ۱۳۹۸ بود.

البته سرمای زودرس، به موقع تامین نشدن لارو و غذای میگو و لکه سفید، خسارت‌هایی به پرورش دهندگان وارد کرد./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج