اخبار ویژه

کد خبر : 252374 تاریخ ثبت : 1400/2/8 23:41:23

وضعیت نگران کننده در بیمارستان شهید گنجی برازجان

وضعیت نگران کننده در بیمارستان شهید گنجی برازجانرئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: ظرفیت بیمارستان شهید گنجی در حال تکمیل شدن است و ۹۰ درصد خدمات به بیماران کرونایی ارائه و سایر بیماران بستری در بیمارستان در معرض خطر هستند.

به گزارش آزادنما؛

ماریا خویش دوست در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان دشتستان اظهار داشت: با ورود شهرستان به وضعیت قرمز کرونایی، فشار مضاعفی بر کادر درمانی وارد شده، ظرفیت بیمارستان شهید گنجی در حال تکمیل شدن است و ۹۰ درصد خدمات به بیماران کرونایی ارائه و سایر بیماران بستری در بیمارستان در معرض خطر هستند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با اشاره به حاکم شدن وضعیت قرمز کرونایی بر شهرستان اظهار داشت: در حال حاضر شرایط سختی بر جامعه حاکم بوده، تاخت‌وتاز ویروس کرونا بیشتر شده است و آمار بستری روزانه و بیماران بدحال کرونایی افزایش‌یافته است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: کمرنگ شدن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در جامعه موجبات ورود به وضعیت قرمز را فراهم کرد و اکنون شاهد افزایش فشارها بر کادر درمان شهرستان هستیم.

وی تصریح کرد: با افزایش تعداد بیماران کرونایی، مطب‌ها و داروخانه‌ها هم قادر به پاسخگویی مطلوب به افراد نیستند و هزینه‌های درمانی خانوارها نیز بیشتر شده است.

خویش دوست از تعطیلی اماکن مذهبی و تفریحی در سطح شهرستان خبر داد و گفت: به دلیل محدودیت‌های وضعیت قرمز کرونایی، نماز جمعه در سراسر شهرستان برگزار نمی‌شود و اماکن مذهبی، فرهنگی و تفریحی شهرستان نیز تعطیل بوده و مراسمات خاص ماه مبارک رمضان نیز بر اساس شیوه‌نامه‌های ابلاغی ستاد مقابله با کرونا برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به تعطیلی مشاغل گروه‌های ۲، ۳، ۴ و فشار اقتصادی ناشی از آن به مردم تصریح کرد: کرونا علاوه بر تهدید سلامتی و جان مردم، فشار اقتصادی زیادی نیز به مردم وارد کرده و تعطیلی مشاغل باعث بروز مشکلاتی برای معیشت مردم نیز شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را ضروری دانسته و افزود: همراهی مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بسیار مهم بوده و باید آحاد مردم شهرستان، سفیران سلامت شوند و بار دیگر بزرگواری خود را ثابت کرده و به‌عنوان الگویی در رعایت توصیه‌های بهداشتی نام خود را در سطح استان و کشور بر سر زبان‌ها بیاندازند.

خویش دوست بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد و افزود: اکثر مردم بافرهنگ و نجیب دشتستان دستورالعمل‌ها را رعایت می‌کنند ولی تعدادی نیز رعایت نکرده و باعث سرایت ویروس به دیگران می‌شوند. درخواست ما این است که تک‌تک مردم دستورات بهداشتی را با جدیت و به‌طور کامل رعایت نمایند.

 وی با تاکید بر برخورد با ناقضان محدودیت‌های کرونایی ابراز داشت: طبق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا با ناقضان محدودیت‌های کرونایی برخورد قانونی شده و مردم عزیز شهرستان می‌توانند شکایات خود در این رابطه را به سامانه ۱۹۰ اعلام کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: مقابله با کرونا نیازمند عزم جدی و همگانی بوده و آحاد مردم باید در این مسیر همراهی کرده و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کادر درمان که در حال حاضر تحت‌فشار زیادی است کمک کنند./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج