اخبار ویژه

کد خبر : 252273 تاریخ ثبت : 1399/10/5 22:32:16

کاهش دما در اکثر نقاط کشور ادامه دارد

کاهش دما در اکثر نقاط کشور ادامه داردطبق پیش بینی های سازمان هواشناسی در اکثر نقاط کشور کاهش دما تا یکشنبه ادامه خواهد داشت.

به گزارش آزادنما؛

به نقل از سازمان هواشناسی کشور،  امروز بارش در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی ادامه دارد، همچنین در چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شرق خوزستان، ارتفاعات کرمان، یزد، اصفهان، زنجان، قزوین، البرز، تهران و قم بارش پراکنده رخ می‌دهد.

این سامانه شنبه در خراسان رضوی و خراسان شمالی فعال بوده و به تدریج از مرز‌های شرقی کشور خارج می‌شود. طی این مدت بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف و در سایر مناطق به شکل باران و برف خواهد بود.

شایان ذکر است، روز جمعه در بیشتر مناطق کشور افزایش سرعت باد و کاهش محسوس دما پیش بینی می‌شود. در این مدت در استان‌ های قزوین، البرز، تهران، سمنان، قم، یزد، شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، نیمه شمالی سیستان و بلوچستان، بوشهر، جنوب خوزستان، شرق کرمان وزش باد شدید رخ می‌دهد. شنبه در خراسان رضوی، خراسان جنوبی و طی روز‌های شنبه و یکشنبه سیستان و بلوچستان، هرمزگان و شرق کرمان وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

امروز بیشترین دما در سواحل دریای خزر بین ۵ تا ۸ درجه و در شمال شرق و شرق بین ۵ تا ۱۰ درجه پیش بینی می‌شود که کاهش دما در شرق و شمال شرق تا شنبه ادامه خواهد داشت.

امروز دریای خزر و شنبه شرق و مرکز دریای خزر مواج است و از امروز تا شنبه با اوجه به وزش باد شدید خلیج فارس و تنگه هرمز و روز‌های شنبه و یکشنبه دریای عمان مواج است.

از یکشنبه تا اواخر هفته جوی چایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم خواهد بود که با توجه به برودت سکون نسبی هوا انتظار می‌رود با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی کیفیت هوا در کلان شهر‌ها و شهر‌های صنعتی کاهش یابد.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج