اخبار ویژه

کد خبر : 252265 تاریخ ثبت : 1399/10/5 22:18:37

روغن در بوشهر نایاب شد/ انحصار روغن در فروشگاه‎های زنجیره‎ای

روغن در بوشهر نایاب شد/ انحصار روغن در فروشگاه‎های زنجیره‎ایمعاون اتاق اصناف مرکز استان بوشهر گفت: اکنون عمده پخش روغن خوراکی در فروشگاه‎های زنجیره‎ای صورت می‎گیرد و خرده فروشان برای عرضه این کالای اساسی روزمره به مشتریان خود با مشکل روبرو هستند.

به گزارش آزادنما؛

این روزها روغن خوراکی در بوشهر نایاب شده و بر اساس مشاهدات خبرنگار فارس در مراجعه به سوپرمارکت‌ها، همه مغازه‌داران از نبود روغن در بازار گلایه‌مند هستند اما در فروشگاه‌های زنجیره‌ای شرایط متفاوت است و روغن را فقط می‌توانید در این فروشگاه‌ها جستجو کنید. برای برخی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای هم این فرصت فراهم شده که روغن‌های خوراکی خارجی را با پنج برابر قیمت روغن داخلی به فروش برسانند.

عباس نامدارزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با هدف به تعادل رسیدن بازار روغن خوراکی در این استان، شیوه عرضه متمرکز کنونی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای که روشی مناسب نیست، باید تغییر کند.

معاون اتاق اصناف مرکز استان بوشهر گفت: اکنون عمده پخش روغن خوراکی در فروشگاه‎های زنجیره‎ای صورت می‎گیرد و خرده فروشان برای عرضه این کالای اساسی روزمره به مشتریان خود با مشکل روبرو هستند.

وی بیان کرد: خرده فروشان اکنون برای مشتریان حساب دفتری دارند و شایسته نیست که مشتریان از خرده‌فروش جنس نسیه خریداری و خرید نقد خود را به فروشگاه‎های زنجیره‎ای و بزرگ سوق می‌دهند.

نامدارزاده ابراز کرد: این مشکل وقتی دوچندان می‏‌شود که برخی از شهرهای کوچک و حتی روستاها به دلیل نداشتن فروشگاه‎های زنجیره‎ای راهی برای تأمین روغن خوراکی ندارند.

وی افزود: شرکت‎‏های پخش نیز به عمده فروش سه کارتن روغن می‏‌دهد که در این شرایط مشخص نیست عمده فروش باید با چه ساز و کاری آن را توزیع کند.

نامدارزاده ادامه داد: به‌تازگی نیز علاوه بر تأمین روغن موردنیاز بازار، ۵۰ تن از این کالای اساسی برای اتحادیه‎های قنادان و هتلداران اختصاص‌یافته و روند توزیع آن در حال انجام است که از این میزان، ۱۰ تن بین واحدهای صنعتی حوزه تولید قنادی توزیع شد./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج