اخبار ویژه

کد خبر : 252250 تاریخ ثبت : 1399/9/29 17:15:13
نماینده تنگستان:

واژه «معکوس درآمد» از بودجه مجلس باید حذف شود

واژه «معکوس درآمد» از بودجه مجلس باید حذف شودنماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: با رایزنی انجام شده تلاش می‌شود در راستای اصلاح احکام ساختار بودجه عبارت معکوس درآمد سرانه از بند هفت بودجه ۱۴۰۰ حذف شود.

به گزارش آزادنما؛

غلامحسین کرمی صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: با رایزنی انجام شده تلاش می‌شود در راستای اصلاح احکام ساختار بودجه عبارت معکوس درآمد سرانه از بند ۷ بودجه ۱۴۰۰ حذف شود.

نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر این مهم انجام نشود نیز تلاش خواهیم کرد با همراهی دیگر نمایندگان کلمه استثنا را به عبارت معکوس درآمد سرانه از بند ۷ بودجه ۱۴۰۰ اضافه شود.

وی یادآور شد: این امر باعث می‌شود معکوس درآمد سرانه به‌استثنای درآمد حاصل از نفت، پتروشیمی و گاز باشد تا اجحافی به استان‌هایی مانند بوشهر نشود چون این استان به‌غیراز منابع انرژی درآمد دیگری ندارد.

کرمی بیان کرد: هرچند استان بوشهر درآمدهای نفتی، گاز و پتروشیمی دارد اما در زمان حاضر ۴۰ درصد مردم دشتی و تنگستان زیرپوشش نهادهای حمایتی هستند. 

وی اضافه کرد: یکی از شاخص‌هایی که دربند ۷ ماده‌واحده احکام اصلاحی ساختار بودجه ۱۴۰۰ آمده است، معکوس درآمد سرانه است که به‌منظور توزیع عادلانه بودجه استان‌ها در مجلس شورای اسلامی مصوب شده و بر اساس نظر سازمان برنامه‌وبودجه استان بوشهر اگر این مسئله محقق شود نه‌تنها بودجه استان بلکه بودجه ۱۸ استان دیگر کاهش می‌یابد.

نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: معکوس درآمد سرانه بدان معنی است که استان‌های با درآمد کمتر سهم بیشتری از بودجه داشته باشند، ولی ضرر آن برای استان‌های نفت خیزی چون بوشهر و خوزستان بسیار بیشتر از سودی است که ممکن است عاید آنها شود و تلاش می‌شود که این امر محقق نشود.

پیش از این،  ابراهیم رضایی نماینده دشتستان در نطق خود در مجلس این طرح را ذبح عدالت در نفتی‌ترین استانهای کشور نامید که تصویب آن موجب خسارت به دو استان بوشهر و خوزستان است./ فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج