اخبار ویژه

کد خبر : 252235 تاریخ ثبت : 1399/10/2 14:17:56
یادآوری به خدری، نماینده سابق بوشهر؛

خاطرات مجلس دهم محاله یادم بره!

خاطرات مجلس دهم محاله یادم بره!شمایی که با تکرار آقایان و به مدد لیست امید و نطق دختر هاشمی وکالت مردم را عهده دار شدید امروز باید پاسخگوی عملکرد تاسف بارتان در همه زمینه ها باشید.

به گزارش آزادنما؛ اخیراً عبدالحمید خدری نماینده سابق مردم بوشهر، گناوه و دیلم طی مطلبی با انتقاد از نمایندگان فعلی مجلس در بحث بودجه استان، مدعی شد که با فریادهای خود باعث لغو مصوبه پرداخت حق آلایندگی عسلویه به شهرستان های لار و لامرد شده است و رویه خود را برای گرفتن حق مردم تجویز نموده که نکاتی چند در این خصوص خطاب به آن جناب در ادامه آمده است.

سنگ بنای کج تضییع حق مردم در بحث عوارض آلایندگی در زمانی گذاشته شد که شما چشمتان را بسته و دهان گشوده و روضه مظلومیت می خواندید، نمایندگی این مردم اقتدار و همت و برنامه ریزی و قدرت اقناع سازی هوشمندانه می خواست که شما این موارد را نداشته یا جای دیگری خرج می کردید. ما با کسی دعوا نداریم بخواهیم بر سرش فریاد بزنیم چون نتیجه داد و هوار شما که تقسیم گتره ای اعتبارات و حق استان بوشهر به سایر استان ها شد را دیده ایم.

می فرمایید روزی نبود که فریاد نزنم، باید گفت ای کاش به جای آن فریادهای صدمن یک غازتان اندکی با وظایف اصلی نمایندگی آشنایی داشتید و با کار کارشناسی دقیق یک طرح مثمر ثمر به مجلس ارائه و از آن دفاع می کردید که گاه و بی گاه همسایگانمان چشم طمع به حقوق مردم محروم و مستضعفمان نداشته باشند، دست درازی های امروز آقایان نتیجه اهمال کاری دیروز شماست، پس جلوی آینه دنبال مقصر باشید.

در سال آخر صدارت شما بود که سید محسن علوی نماینده مردم لامرد و مهر عنوان کرد با پیگیری‌های انجام شده، ۲۵ درصد از عوارض آلایندگی صنایع پارس جنوبی به عنوان سهم لامرد و مهر مشخص شده که در سال 99 اعمال می‌شود.

زمانی که شمای مدعی حقوقدانی، مشغول سر و صدا بودید، پیگیری تعیین حق سهم، نشست با خانم ابتکار، رئیس سابق و کلانتری، رئیس جدید سازمان محیط زیست کشور، تجریشی، معاون محیط زیست انسانی و کارشناسان سازمان و ادارات کل محیط زیست استان‌های فارس و بوشهر تنها بخشی از فعالیت های علوی برای تثبیت و قانونی کردن خواسته نابجای خود بود. شما به جز فریاد چه کردید.

در شرایطی که مسؤولان استان فارس به طور جدی در تکاپو و پیگیر دریافت 25درصد حق عوارض آلایندگی پارس جنوبی بودند، به نظر می رسید که شما حتی اطلاعی از این موضوع هم نداشته و هیچ واکنش و اظهار نظری تا قبل از موضع گیری های رسانه ها نداشتید و نطق شما زمانی بود که کار از کار گذشته بود.

جناب خدری یادمان نرفته سکوت و منفعل بودن شما به جایی رسید که استاندار از شما خواست نسبت به لابی‌گری برخی افراد از دیگر استان‌ها نسبت به جذب اعتبارات عوارض آلایندگی واکنش نشان دهید.

البته خوب موقعی هم شلوغ کاری کرده و معرکه راه انداختید؛ درست چند ماه مانده به انتخابات مجلسی که صلاحیت شما برای حضور دوباره در آن به دلایلی که خود بهتر می دانید احراز نشد.

وقتی شما پتو پهن کرده و در گمرک خوابیده بودید نمایندگان مهر و لامرد و پارسیان به دنبال سهم خواهی از حق عوارض آلایندگی عسلویه بودند. شما فریاد زده و چاله میدانی به دنبال حل مسائل بودید ولی آنها با لابی گری و همراه کردن دیگر نمایندگان به دنبال حق خودساخته بودند.

شما، بانو الماسی و شهریاری روزه سکوت اختیار کرده و حاضر نشدید حتی تلفن ما خبرنگاران را پاسخ دهید و جناب سعادت هم طبق معمول از این موضوع بی اطلاع بود و استان فارسی ها به طور جدی پیگیر دریافت حق عوارض آلایندگی پارس جنوبی و به دنبال تحقق خواب های شیرین خود بودند.

شما که مسئولیت داشتید و امکانات کشور در اختیارتان بود چگونه اجازه دادید که حق کودک سرطانی عسلویه را به دیگران بدهند؟ الان زمان پاسخگویی شماست نه غوغاسالاری و بازی های مضحک تاریخ گذشته رسانه ای. این ظلم کم کاری شما و دولت متبوعتان است که هیچ وقت از اذهان ملت پاک نمی شود.

شمایی که با تکرار آقایان و به مدد لیست امید و نطق دختر هاشمی وکالت مردم را عهده دار شدید امروز باید پاسخگوی عملکرد تاسف بارتان در همه زمینه ها باشید.

به نظر می رسد طبق استدلال شما اگر در مجلس فقط با فریاد و سر و صدا می توان کار انجام داد، کلفتی صدا هم باید از شرایط نمایندگی باشد.

ای کاش همیشه حق گرفتنی بود، آن وقت می دیدید مردم چگونه حقشان را از وکیلی که نان وکالت مردم را می خورد و به وظیفه خود عمل نمی کند می گرفتند. مردم حق دارند بدانند چرا کسی که تا دیروز ردای نمایندگی به تن داشته و برای حق آلایندگی کاری نکرده است امروز قیافه حق به جانب گرفته و از حق مردم دم می زند. ای کاش حق گرفتنی بود و ما در تاریخ خانه نشینی های چندین ساله را شاهد نبودیم. بله جناب خدری بعضی مواقع حق را نمی شود گرفت و مردم باید مثل دوران نمایندگی شما صبر تلخ پیشه نمایند.

راستی تا یادم نرفته بپرسم شما اگر این قدر نماینده موثر و درست کاری بودید چرا رد صلاحیت شدید اگر صداقت دارید به طور رسمی از شورای نگهبان درخواست کنید اسناد مدارک رد صلاحیت شما را رسانه ای کند تا سره از ناسره معلوم شود.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج