اخبار ویژه

کد خبر : 252204 تاریخ ثبت : 1399/2/29 10:42:33

طرح آمارگیری نیروی کار در استان بوشهر به صورت غیرحضوری آغاز شد +تصاویر

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح آمارگیری نیروی کاربه صورت غیرحضوری گفت:طرح آمارگیری فصلی نیروی کار در استان بوشهر به سبب شیوع کرونا به صورت تلفنی انجام می‌شود.

به گزارش آزادنما؛

علی درویشی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه طرح آمارگیری نیروی کار از مهم‌ترین طرح‌های مرکز آمار ایران است اظهار داشت: بر این اساس طرح آمارگیری  فصلی نیروی کار از 20 اردیبهشت با هدف محاسبه شاخص‌‏های نیروی کار از جمله نرخ مشارکت اقتصادی، نرخ بیکاری و تغییرات آن­ها اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه 1608 خانوار در آمارگیری نیروی کار فصلی در برنامه قرار دارد افزود: این طرح به صورت تلفنی اجرا و اطلاعات لازم کسب می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با اشاره به اینکه تاکنون 1260 خانواره به صورت تلفنی آمارگیری شده‌اند خاطر نشان کرد: این طرح تا 3 خرداد ماه ادامه دارد که 14 آمارگیر در این عرصه فعالیت می‌کنند.

درویشی تعداد خانوار شهری 1021 و خانوارهای روستایی را 587  خانوار دانست و بیان کرد:  خانوارهای تحت پوشش آمارگیری نیروی کار در 55 آبادی و 25 شهر مستقر هستند و اطلاعات آنها بارگذاری می‌شود و خروجی آن وضعیت نرخ بیکاری فصلی استان بوشهر مشخص می‌شود.

وی، نرخ بیکاری سال گذشته در کشور را 10.6 درصد دانست و افزود: این رقم برای استان بوشهر 9.9 درصد اعلام شده که این آمار در 4 مقطع زمانی به صورت فصلی جمع آوری شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر افزود: هرسال به صورت حضوری آمارگیری نیروی کار انجام می‌شود ولی امسال به سبب بیماری کرونا و  اینکه حضور آمارگیران در محل زندگی خانوارها امکان پذیر نبود برای نخستین بار اطلاعات به صورت تلفنی وصول می‌شود که در این راستا از آمارگیران، مرکز پاسخگویی 118 مخابرات و دهیارانی که هماهنگی لازم را برای مشارکت خانوارها انجام داده‌اند و همکاری خانوارها قدردانی می‌شود.

درویشی افزود: نتیجه طرح آمارگیری نیروی کار در برنامه‌ریزی اشتغال با توجه به تبعاتی که ویروس کرونا در این عرصه و بعد اقتصادی خانوارها داشته کمک می‌کند.

تسنیم

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج