اخبار ویژه

کد خبر : 252178 تاریخ ثبت : 1399/2/23 14:29:25

هیچ مذاکره‌ای با آمریکا در میان نیست

هیچ مذاکره‌ای با آمریکا در میان نیستوزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه هیچ مذاکره‌ای با آمریکا در میان نیست، گفت: آمریکایی‌ها نشان دادند، نمی‌شود به نتیجه مذاکراتشان هم اعتماد کرد.

به گزارش آزادنما؛

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در خصوص اظهارات و درخواست انگلیس مبنی بر پرداخت غرامت از سوی ایران به دلیل آسیب دیدن سفارت انگلیس در تهران، اظهار داشت: مقرراتی در حقوق بین المللی وجود دارد و دولت ایران نیز اعلام کرده، حفظ حراست از سفارتخانه‌های خارجی در تهران تعهد دولت جمهوری اسلامی ایران است و همه مقامات کشور بر این نکته تاکید دارند.

وی افزود: درباره جزئیات این موضوع دو طرف باید مذاکره کنند و هنوز هیچ مذاکره‌ای در این باره صورت نگرفته است.

وزیر امور خارجه همچنین در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا بلوک نفتی شماره ۱۲ سوریه به ایران واگذار شده است؟ گفت: هم اکنون کشور سوریه به سمت استقرار و آرامش پیش می‌رود و تروریست‌ها فقط در چند نقطه منحصر شدند، طرح‌های مشترکی داریم که در این طرح‌ها همکاری در حوزه انرژی هم است.

ظریف با اشاره به اینکه برای توسعه سوریه و مسائل اقتصادی این کشور، همکاری‌های خوبی داشته‌ایم، ادامه داد: درباره جزئیات آنکه در کدام حوزه نفتی ما حضور داریم و یا خواهیم داشت، اطلاعات جزئی ندارم و نه می‌توانم به این موضوع ورود کنم.

وی با تاکید بر اینکه هیچ مذاکره‌ای با آمریکا در میان نیست، عنوان کرد: آمریکایی‌ها نشان دادند، نمی‌شود به نتیجه مذاکراتشان هم اعتماد کرد.

وزیر امور خارجه در خصوص اینکه در روزهای اخیر برخی تحلیلگران از مذاکره با آمریکا مطالبی را عنوان می‌کنند، تصریح کرد: تقریباً دنیا به این نتیجه رسیده اگر بخواهند با آمریکا مذاکره‌ای داشته باشند، هر لحظه که آمریکا بخواهد توافق را نادیده می‌گیرد و دولت کنونی آمریکا به جای بهانه تراشی باید رفتارش را اصلاح کند./دانا

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج