اخبار ویژه

کد خبر : 252169 تاریخ ثبت : 1399/2/22 15:52:54
حیدر مجدنیا

وضعیت سفید یا چغاله بادامی

وضعیت سفید یا چغاله بادامیدر این اوضاع و احوال کرونایی مخاطبانم فقط و فقط همشهری ها،هم استانی ها و مردمان عادی و معمولی کشورم هست ؛ همان هایی که نردبانشان همیشه گسترده هست برای بالا رفتن هرکسی به جز خودشان؛ همان هایی که دیوار کوتاه سیاسیون واقع میشوند و همان هایی که به وقت چیدن ثمرات باغستان ها به بوته فراموشی سپرده می شوند وبه هنگام ضرر و زیان و توجیه نامشان پرطمطراق برسر زبانهای توجیه گران دولتی به مهربانی آورده می شود.

به گزارش آزادنما؛

از زمان های بسیار دور و همان قدیم الایام که سواد و مطالعات خیلی شناخته شده نبود و در میان مردم به این حد واندازه جا خوش نکرده بود، باور داشتند که چغالی بادام هم جزیی از میوه هاست و این میوه نارس باعث تقویت لثه و ریشه دندان‌ها می‌شود و برای خشكی دهان مفید است . چغاله‌هایی كه مقداری تلخی دارند حاوی مقدار بسیار كمی اسیدسیانیدریك و تركیبی از سم خطرناك سیانور هستند كه مصرف زیاد آن می‌تواند منجر به مسمومیت در مصرف‌كننده شود.

علیرغم اینکه این میوه اغلب هضم سنگینی دارد و از آنجا كه با هدف كسب سود بیشتر توسط باغداران با وسوسه دلالان و واسطه‌ها زودهنگام عرضه می‌شود بیش از حد کال بوده و طبیعت آن بسیار سرد است به گونه‌ای كه فرد با مصرف بی رویه آن به اصطلاح عامیانه سردی می‌كند و گاهی دچار عوارضی از قبیل دل‌درد، تهوع، اسهال و سردرد می‌شود.
در این اوضاع و احوال کرونایی مخاطبانم فقط و فقط همشهری ها،هم استانی ها و مردمان عادی و معمولی کشورم هست ؛ همان هایی که نردبانشان همیشه گسترده هست برای بالا رفتن هرکسی به جز خودشان؛ همان هایی که دیوار کوتاه سیاسیون واقع میشوند و همان هایی که به وقت چیدن ثمرات باغستان ها به بوته فراموشی سپرده می شوند وبه هنگام ضرر و زیان و توجیه نامشان پرطمطراق برسر زبانهای توجیه گران دولتی به مهربانی آورده می شود.

روی صحبتم تنها و تنها مردم معمولی هستندکه می توان درد دلی را به ساده ترین کلام با آنها در میان گذاشت تا شاید مواظب این عفریت منحوس و ناخوانده خوش نقش نگار باشند.
من نه باغدارم ونه پزشکم که اطلاعات علمی و پزشکی را خوب بدانم بلکه شریک آن خانواده های داغدارم اما این را از احادیث خبری ومنتشره از سوی دولت شنیده ام و در تجزیه و تحلیل ها متوجه شده ام که چطور میشود برای تعیین تکلیف  واثبات کرونایی بودن اشخاص یک دوره دو هفته ای مهلت معین می کنند ولی برای رفع کامل و واقعی آن نیز همان مقدار زمان می خواهد؟ مگر بحث درمان و پسا درمان را باور ندارید!دوران نقاهت چی میشود؟نمیدانم چه عجله ای هست که باید حتما اعلام شود وضعیت بسیاری از شهرها سفید شده است؟ مردم من متوجه این وضعیت سفید نیستم ولی می دانم اولا حداقل دو دوره دو هفته ای (دوتا 14روز) باید در یک شهر یا محل سکونت های اجتماعی بدون شناسایی و گزارشی مبنی بر اعلام مثبت شدن تست کرونا و بدون فوت البته به معنی واقعی وحقیقی گزارش از سوی دستگاههای زیربط
آن موقع میشود ادعا داشت که بطور کلی این ناخوانده ویروس منحوس رخت بربسته و وضعیت سفید شده و خطر کاملا مثل زمان جنگ تحمیلی که اعلام وضعیت سفید می شد رفع گردیده است و مردم با خیال راحت از اشیانه و کاشانه خود بیرون بیایند.
چطور باور داشته باشیم مثلا صد شهر از کشورمان وضعیت سفید دارند ولی غافل از اینکه شیوع ان بیماری فقط از یک شهر یا یک نفر نبوده است؟ 
مردم بزرگوار همت تان به بلندای اعتبارتان ونام پرآوازه کشورمان بوده و هست.
 بیائیم دست در دست همدیگر بدهیم برای شکست کرونا به تبلیغات زیاد توجه نکنیم و خسته نشویم .معتقدم خطر نه اینکه رفع شده بلکه خیلی به مراتب بیشتر و بیشتر هم شده است، فقط کافی است کمی با اخبار داخلی و گزارشات ستاد کرونا گوش فرادهیم تا باورمان شود که اصلا این وضعیت سفید همان چغاله بادامی هست که گفته اند برای....خوب و مفید است ولی زیاده روی آن بابت همان اسیدسیانیدریك که تركیبی ازسم خطرناك سیانور هستند.
توکل تان به خدا و همت خودتان در راستای رعایت نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی باشد تا دچار کرونا نشوید که این رنگ بازی های سیاسی دردی از ما دوا نمی کند.

                                                                               درآرزوی یک وضعیت سفید واقعی

                                                                                        

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج