اخبار ویژه

کد خبر : 252168 تاریخ ثبت : 1399/2/22 14:38:56
در پایتخت انرژی کشور چه می گذرد؟

اندر حکایت تصمیم ویژه برای منطقه ویژه

اندر حکایت تصمیم ویژه برای منطقه ویژهپس از انتشار خبر انتصاب ایرج خرمدل مدیر پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی به عنوان مدیرعامل جدید منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، زمزمه هایی در شبکه های اجتماعی مبنی بر بومی یا غیر بومی بودن وی شنیده شد که ذکر چند نکته جهت روشنگری افکار عمومی خالی از لطف نیست.

به گزارش آزادنما؛ ابتدا باید گفت که قاعده مطرح کردن بحث بومی و غیربومی از مصداق بارز تبعیض است اما منطق حکم می کند وقتی در سازمان یا محدوده ای نیروی متخصص توانمند جهت تصدی مشاغل مستقر وجود دارد از توان نیروهای بومی که شناخت بیشتری بر بافت فرهنگی اجتماعی منطقه دارند استفاده شود مگر در شرایط خاصی که حکم می کند از عرف معمول در چارچوب قوانین عبور کرد.

منطقه ویژه انرژی اقتصادی پارس نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست و این شایعه که نمایندگان مجلس و مدیران استانی از این تغییر مطلع نبوده اند بیشتر به یک شوخی شبیه است تا واقعیت زیرا فرض بر دخیل نکردن استان در انتخاب مدیر جدید هم باید پذیرفت که در برخی مراحل بخصوص در استعلامات به مسئولان استانی رجوع می شود و شایعه بی اطلاعی ایشان با واقعیت سازگار نیست.

تعریف ما از بومی چیست؟ بومی بودن فقط به متولدین یک منطقه اطلاق می شود یا ساکنین آن را نیز در بر می گیرد؟ تناسب بومی بودن با هم وطن بودن در شعار و عمل به چه میزان است؟ هرچند که خرمدل متولد استان بوشهر نیست اما بیش از 20 سال در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در سطوح مختلف مدیریتی خدمت کرده است و مگر این مدت زمان برای آشنایی با مسائل و مشکلات حاکم بر منطقه کفایت نمی کند؟

شنیده می شود وی پس از انتصاب همه نیروهای بومی را قلع و قمع می کند؛ در همین خصوص باید به کارنامه وی در مناصب مدیریتی سابق رجوع شود که چگونه است که در زمان تصدی مدیریت پالایشگاه های سوم و پنجم و مدیر عاملی پالایشگاه پارسیان در استان فارس، خرمدل از نیروهای متخصص و مجرب استان بوشهری استفاده نموده است نمونه بارز آن علی احمدزاده یکی از مدیران هم استانی که از وی بعنوان معاون خود در مناصب بهره برداری و عملیات و HSE استفاده می کند، همچنین امید احمدی، عقیل عمرانی، محمود بالنده و یوسف احمدزاده هم از دیگر بوشهری هایی هستند که در زمان مدیریت خرمدل دارای مسئولیت بوده اند.

بنابراین کنکاش در کارنامه و عملکرد سابق وی نشان از نگاه تخصص محوری دارد نه بومی گزینی و واسطه گری یا فامیل بازی؛ و دعوا بر سر اینکه چه کسی بر کرسی مدیریت منطقه ویژه تکیه بزند باید قبل از این انتصاب صورت می گرفت اما حال که ایرج خرمدل با این کارنامه مدیریتی و تخصصی توانسته است بر این کرسی تکیه بزند دمیدن در بوق اختلافات و شبهات هیچ سودی جز عقب افتادگی استان نخواهد داشت و باید به مدیر جدید فرصت داد تا برنامه های خود را ارائه و اجرا نماید و کارکرد وی را پس از ظهور عملکردها به بوته نقد کشید و مهمتر اینکه تا دیر نشده است و فرصت باقیست باید برای جایگزینی خرمدل در پالایشگاه پنجم نیز چاره جویی شود.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج