اخبار ویژه

کد خبر : 252136 تاریخ ثبت : 1399/2/17 14:24:42

حمله گله‌های ملخ به استان‌ بوشهر/ سم کافی وجود دارد

حمله گله‌های ملخ به استان‌ بوشهر/ سم کافی وجود داردسخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: براساس ارزیابی انجام شده موج جدید ملخ‌ها به استان‌های سیستان‌وبلوچستان، خوزستان، هرمزگان و بخشی از استان بوشهر هجوم خواهند آورد که آمادگی لازم برای مبارزه فراهم شده است.

به گزارش آزادنما؛

سیدمحمدرضا میر عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به هجوم آفت ملخ صحرایی به استان‌های هفت گانه کشور اظهار داشت: حجم گسترده‌ای از ملخ‌ها به استان‌های مختلف کشور هجوم آوردند که تا امروز 7 استان  سیستان‌وبلوچستان، هرمزگان، بوشهر، فارس، کرمان، خراسان جنوبی و خوزستان درگیر مبارزه با ملخ صحرایی هستند.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه تاکنون گله‌های ملخ 170 هزار هکتار از اراضی 7 استان یاد شده را آلوده کرده‌اند افزود: استان سیستان‌وبلوچستان با 66 هزار هکتار بیشترین آلودگی آفت ملخ دارد و پس از هرمزگان، استان بوشهر با بیش از 26 هزار هکتار آلودگی سومین استان آلوده به این آفت است.

وی از مبارزه شیمیایی با آفت ملخ صحرایی خبر داد و بیان کرد: اکنون در آغاز راه هجوم و مبارزه با این آفت هستیم و حجم زیادی از مبارزه باقی مانده است.

میر با اشاره به  اینکه براساس پیش‌بینی سازمان فائو حجم گسترده‌تری از آفت ملخ صحرایی وارد ایران می‌شود، گفت: برای این تهدید چاره‌اندیشی شده و برای سطحی معادل یک میلیون هکتار مبارزه شیمیایی امکانات آماده است.

وی از آغاز ورود گله‌های ملخ به استان‌های جنوبی خبر داد و تصریح کرد: براساس ارزیابی انجام شده  موج جدید ملخ‌ها به استان‌های سیستان‌وبلوچستان، خوزستان، هرمزگان و بخشی از استان بوشهر هجوم خواهند آورد که آمادگی  لازم برای مبارزه  فراهم شده است.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه امیدواریم هجوم ملخ‌ها هیچ خسارتی به مزارع و اراضی وارد نکند، خاطرنشان کرد: دو برابر سم مورد نیاز سال در کل کشور برای تمامی آفات مانند ملخ تهیه و ذخیره شده و هیچ کمبودی در این باره وجود ندارد.

سیدمحمدرضا میر با اشاره به این‌که در تمامی استان‌ها هواپیمای سم‌پاش مستقر شده است گفت: تنها 20 درصد عملیات مبارزه با آفات ملخ، با بهره‌گیری از هواپیما و 80 درصد عملیات مبارزه زمینی انجام می‌شود./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج