اخبار ویژه

کد خبر : 252122 تاریخ ثبت : 1399/2/6 15:04:17

بنیاد مستضعفان ۲ میلیارد تومان برای کمک به ملوانان بوشهری پرداخت

بنیاد مستضعفان ۲ میلیارد تومان برای کمک به ملوانان بوشهری پرداختاستاندار بوشهر گفت: دو میلیارد تومان کمک بنیاد مستضعفان بین چهار هزار خانوار استان بوشهر که در عرصه بنادر، لنج و ملوانی، معیشت آنان تحت تأثیر ویروس کرونا قرار گرفت توزیع می‌شود.

به گزارش آزادنما؛

عبدالکریم گراوند صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز رزمایش کمک‌های مومنانه در استان بوشهر و با قدردانی از اصحاب رسانه در همکاری مقابله با بیماری کرونا اظهار داشت: در جریان ویروس کرونا بخش زیادی از جامعه در حوزه درآمدی و معیشتی دچار آسیب شد که برای جبران این آسیب‌ها نیاز به کمک و حمایت دولت و مشارکت‌های مردم به ویژه افراد خیر است.

وی، با بیان اینکه دولت بر اساس برنامه‌های تدوینی بین ۲۰۰ هزار تا ۶۰۰ هزار تومان به افراد آسیب دیده معیشتی کمک می‌کند افزود: دولت به خانواده‌های شناسایی شده آسیب دیده اقتصادی ناشی از ویروس کرونا بین ۲۰۰ هزار تا ۶۰۰ هزار تومان کمک نقدی می‌کند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه همانگونه که مقام معظم فرمودند دولت به تنهایی نمی‌تواند این همه خسارت را جبران کند گفت: بر اساس تجربه دفاع مقدس، مردم به اشکال مختلف در دوران دفاع مقدس همکاری و مشارکت و حضور پیدا می‌کردند و در عرصه ویروس کرونا که بیماری عالم‌گیر است نیاز بود که مردم و دولت در کنار همدیگر آلام خانواده‌های آسیب دیده را کاهش دهند.

گراوند با اشاره به آغاز رزمایش مواسات همدلی افزود: پس از بیانات مقام معظم رهبری، رسیدگی و کمک رسانی به خانواده‌های آسیب دیده از کرونا آغاز شد که این عمل یک فعالیت خداپسندانه‌ای برای یاری رسانی به افراد خسارت دیده است.

وی، با بیان اینکه کمیته امداد و بهزیستی و سازمان‌های حمایتی خدمات به افراد نیازمند را همواره مورد توجه قرار می‌دهند خاطر نشان کرد: بخشی از جامعه که نیازمند به کمک رسانی و حمایت هستند تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند که در این راستا با همکاری کمیته امداد استان بوشهر بانک اطلاعاتی این خانواده‌ها تهیه و تدوین شده است.

استاندار بوشهر بیان کرد: بر اساس آمار جمع آوری شده، اکنون از سوی سپاه پاسداران، سازمان‌های مردم نهاد و نهادهای گوناگون از جمله بنیاد مستضعفان در قالب نقدی و غیرنقدی کمک‌هایی در اختیار مردم نیازمند قرار می‌گیرد.

گراوند با بیان اینکه امروز در راستای حرکت مومنانه سپاه پاسداران، کمیته امداد و نهادهای مختلف کمک رسانی به افراد نیازمند آغاز شد تصریح کرد: نخستین مرحله کمک‌ها به مردم نیازمند در آستانه ماه مبارک رمضان در حال انجام است که تا پایان ماه مبارک در سه مرحله به خانوارهای بی‌بضاعت کمک رسانی می‌شود.

وی، با بیان اینکه کمک رسانی به مردم نیازمند استان بوشهر در آستانه ماه مبارک رمضان، نیمه این ماه و عید سعید فطر انجام می‌شود گفت: امید می‌رود کمک‌های مردم متدین و خیر استان بوشهر ادامه داشته باشد تا بتوان با همکاری مردم، دستگاه‌های اجرایی و اداری و نهادهای حمایتی آلام مردم آسیب دیده به ویژه افراد آسیب دیده از ویروس کاهش یابد.

استاندار بوشهر با اشاره به کمک بنیاد مستضعفان به ملوانان آسیب دیده اقتصادی و معیشتی تصریح کرد: بنیاد مستضعفان به منظور حمایت از مشاغل و اقشار آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا، ملوانان بوشهری را مورد حمایت قرار داد و این نهاد ۲ میلیارد تومان برای کمک رسانی به ملوانانی که در جریان ویروس کرونا آسیب مالی دیده‌اند اختصاص داد.

گراوند با بیان اینکه بیش از دو ماه به سبب بیماری کرونا آسیب‌های اقتصادی و معیشتی به ملوانان تجاری وارد شده است افزود: دو میلیارد تومان کمک بنیاد مستضعفان بین چهار هزار خانوار استان بوشهر که در عرصه بنادر و لنج، زندگی و معیشت آنان تحت تأثیر بیماری و ویروس کرونا قرار گرفته‌اند توزیع می‌شود./مهر

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج