اخبار ویژه

کد خبر : 252118 تاریخ ثبت : 1399/2/6 14:58:31

بهبودی قطعی ١٣٥ بیمار مبتلا به کرونا در بوشهر/تأیید یک بیمار جدید

بهبودی قطعی ١٣٥ بیمار مبتلا به کرونا در بوشهر/تأیید یک بیمار جدیددبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر از بهبودی قطعی ١٣٥ بیمار مبتلا به کرونا در استان بوشهر خبر داد و گفت: یک نفر به لیست مبتلایان ویروس کرونا در بوشهر افزوده شد .

به گزارش آزادنما؛

سعید کشمیری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر تا روز شنبه ۶ اردیبهشت‌ماه ۱۸۷ نفر شامل ۱۰۵ مرد و ٨٢ زن است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: بیماری که نتیجه آزمایش کرونا ویروس آن‌ها مثبت اعلام‌شده آقایی ۳۷ ساله و ساکن شهرستان بوشهر است که دارای سابقه تماس با مورد مثبت بوده و در بیمارستان با حال عمومی خوب دوره درمانی خود را سپری می‌کند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با بیان اینکه تا امروز ۴۷ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند گفت: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان (۱۸۷ نفر) تاکنون ١٣٥ نفر از آنان بهبود یافته و ٣٢ نفر نیز در منزل تحت مراقبت هستند و ۹ نفر دیگر نیز در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر توجه به پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری گفت: تنها راه جلوگیری و شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است و بی‌توجهی به این مهم زمینه افزایش بیماری کرونا را افزایش می‌دهد.

بوشهر دارای ساحلی زیبا ولی نباید این مکان منشأ انتشار ویروس بیماری کرونا شود

کشمیری با بیان اینکه بوشهر دارای ساحلی زیبا ولی نباید این مکان منشأ انتشار ویروس بیماری کرونا شود اضافه کرد: با افزایش حضور مردم در ساحل، نگرانی افزایش ویروس کرونا شدت گرفته و بر این اساس لزوم رعایت مسائل بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی ضرورت دارد.

وی بیان کرد: اگر به رفتارهای پرخطر و ممنوع شده شامل تجمع و تردد بدون فاصله‌گذاری اجتماعی توجه نشود انتظار شیوع بیماری کرونا در همه سطوح جامعه وجود دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: در تجمع نگرانی‌هایی وجود دارد، تجمع موجب شعله‌ور شدن کرونا شده و اگر این بیماری گسترش پیدا کنند ممکن است قابل جبران نباشد./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج