اخبار ویژه

کد خبر : 252110 تاریخ ثبت : 1399/2/3 16:41:36

بهبودی ۱۱۷ بیمار مبتلا به کرونا در بوشهر/ تأیید ۹ بیمار جدید

بهبودی ۱۱۷ بیمار مبتلا به کرونا در بوشهر/ تأیید ۹ بیمار جدیددبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر از بهبودی ۱۱۷ بیمار مبتلا به کرونا در استان بوشهر خبر داد و گفت: با تأیید آزمایشگاه تشخیص کرونا در بوشهر، ۹ نفر به لیست مبتلایان این ویروس در بوشهر افزوده شد.

به گزارش آزادنما؛

سعید کشمیری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر تا روز چهارشنبه سوم اردیبهشت ‌ماه ۱۷۸ نفر شامل ۱۰۰ مرد و ۷۸ زن است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: از ۹ بیمار جدیدی که نتیجه آزمایش کرونا ویروس آن‌ها مثبت اعلام‌شده است، ۶ بیمار از شهرستان بوشهر، دو بیمار از شهرستان تنگستان و یک بیمار از شهرستان کنگان هستند.

وی تصریح کرد: از ۶ بیمار جدید ساکن شهرستان بوشهر، چهار نفر آن‌ها باهم فامیل بوده و در منزل تحت مراقبت هستند، آقایی ۲۹ ساله نیز در بیمارستان دوره درمانی خود را سپری می‌کند و آقایی ۳۱ ساله نیز در منزل تحت مراقبت است.

دکتر کشمیری افزود: دو بیمار جدید ساکن شهرستان تنگستان نیز مادر و فرزند هستند که هر دو نفر با حال عمومی خوب ترخیص و در منزل تحت مراقبت هستند.

وی تصریح کرد: بیمار جدید دیگر نیز آقایی ۲۰ ساله و ساکن شهرستان کنگان با حال عمومی خوب ترخیص و در منزل تحت مراقبت است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر بابیان اینکه تا امروز ۴۲ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند گفت: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان (۱۷۸ نفر) تاکنون ۱۱۷ نفر از آنان بهبودیافته و ۴۳ نفر نیز در منزل تحت مراقبت هستند و هفت نفر دیگر نیز در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان هستند.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین کمک مردم به حوزه سلامت در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی است، گفت: مردم تردد نکنند، در خانه بمانند و به سفر نروند، دور همی و مهمانی نروند، توصیه‌های بهداشتی را رعایت و در صورت علامت‌دار شدن به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه و نسبت به قطع زنجیره اقدام شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در تجمع نگرانی‌هایی وجود دارد، تجمع موجب شعله‌ور شدن کرونا شده و اگر این بیماری گسترش پیدا کنند ممکن است قابل جبران نباشد.

دکتر کشمیری بابیان اینکه پایان کرونا زمانی است که واکسن یا داروی مناسبی پیدا شود اضافه کرد: تا زمانی که واکسن پیدا نشود ما حاشیه امنیت نداریم یعنی فاصله‌گذاری باید تا آن زمان ادامه پیدا کند که می‌تواند حتی تا دو سال هم طول بکشد، این صحبت من نیست و کارشناسان و بهداشت جهانی بر آن مهر تأیید زده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: این نیست که بگوییم پایان کرونا پایان زمستان یا پایان تابستان است، بلکه پایان کرونا زمانی است که واکسن یا داروی مناسبی پیدا شود./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج