اخبار ویژه

کد خبر : 252090 تاریخ ثبت : 1399/1/26 13:23:47

هیات‌های مذهبی کشور ۲۲۰ میلیارد ریال برای مبارزه با کرونا کمک کردند

هیات‌های مذهبی کشور ۲۲۰ میلیارد ریال برای مبارزه با کرونا کمک کردندرئیس شورای هیات‌های مذهبی کشور گفت: این هیات‏‌ها با تولید ماسک، دستکش، گان بهداشتی، مواد ضدعفونی و اقلام معیشتی و خوراکی برای نیازمندان و مراکز درمانی در مجموع ۲۲۰ میلیارد ریال برای مبارزه با کرونا به پویش ملی "به توان ما" کمک کردند.

به گزارش آزادنما؛

نوشادی نوشادی روز سه‎شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در کشور ۹۲ هزار هیات مذهبی فعالیت دارند که این روزها بیشتر آنها با برای فعالیت پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا پای کار آمده‌اند.

وی بیان کرد: با توجه به تعطیلی کسب و کارها در چند مدت اخیر هیات‎های مذهبی برای جمع‌آوری کمک‌های معیشتی و بهداشتی و توزیع در بین اقشار کم‌درآمد و محروم جامعه اهتمام ویژه دارند.

نوشادی ادامه داد: هیات‎‏های مذهبی در این روزها باید کارکرد خود در زمینه کاهش کمبود نیازهای اقشار کم درآمد را بیش از پیش نمایان کنند.

وی بیان کرد: همچنین هیات‎ها باید در مدیریت کاهش آسیب‌های اجتماعی، طلاق، اعتیاد، تشویق به ازدواج و کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد فعالیت چشمگیر داشته باشند.

نوشادی اظهار داشت: در اجرای توصیه رهبر معظم انقلاب در مورد  کمک به فقرا و محرومان جامعه قرارگاه مواسات در بیشتر استان‏‌های کشور آغاز بکار کرده است.

وی گفت:  رسالت عمده این قرارگاه تامین نیاز معیشتی افراد نیازمند جامعه بویژه در ماه مبارک رمضان است زیرا با شیوع ویروس کرونا خانواده‎های زیادی شغل خود را از دست داده‌اند و از لحاظ تامین معیشت در تنگنا قرار گرفتند.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج