اخبار ویژه

کد خبر : 252081 تاریخ ثبت : 1399/1/25 08:59:04

انفعال نمایندگان بوشهر در عصر کرونا/ نماینده کجایی، دقیقاً کجایی؟!

انفعال نمایندگان بوشهر در عصر کرونا/ نماینده کجایی، دقیقاً کجایی؟!در سایه انفعال این روزهای نمایندگان مجلس استان شاهد فعالیت منتخبین مردم هستیم. منتخبینی که حالا استارت فعالیت آنها با شیوع ویروس کرونا تلاقی پیدا کرده و همین مساله انگیزه فعالیت آنان را برای این ایام بیشتر کرده است.

به گزارش آزادنما؛

قصه پر غصه این روزهای مردم، کرونایی هست که نزدیک به دو ماه از آمدنش می‌گذرد و در کنار همه این دردها و ناراحتی هایی که با خود آورده، یک کشور را به بسیج همگانی و جهاد همدلی برای شکست آن متحد کرده است. در کنار مدافعان سلامت که این روزها در خط مقدم جبهه مقابله با این ویروس قرار گرفته‌اند، مسؤولان و مردم نیز هر کدام بنا به وظیفه و توان خود به مبارزه و رویارویی با این دشمن پنهان رفته‌اند.

یکی از مهمترین مراکز تصمیم گیر کشور مجلس شورای اسلامی است که در این ایام می‌تواند با طرح‌های خود کمک کار دولت در مساله مبارزه با ویروس کرونا باشد. اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که ظاهرا عملکرد نمایندگان در عصر کرونایی چندان چشمگیر نبوده و کم و بیش زمزمه‌هایی از سوی مردم نسبت به عملکرد نچندان رضایت بخش وکلای خود در خانه ملت شنیده می‌شود.

چه خبر از نمایندگان مجلس استان بوشهر؟

حجت الاسلام عبدالحمید خدری، محمدباقر سعادت، سکینه الماسی و سید کمال الدین شهریاری ترکیب چهار نماینده استان بوشهر را در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شکل دادند و با رای اعتماد یک ملت وارد بهارستان شدند. 

عملکرد این چهار نماینده فعلی استان را باید در دو عصر پیشا انتخابات و پسا انتخابات مقایسه کرد. چهره‌هایی به ظاهر فعال و پیگیر مسائل مختلف که پیوست دادن کارهای خود در رسانه جزء لاینفک فعالیت آنها بود. اوج این چهره رسانه‌ای نمایندگان به سال 98 به ویژه در روزهای منتهی به انتخابات می‌شد مشاهده کرد، جایی که سه تن از این نمایندگان فعلی برای انتخابات مجلس یازدهم نیز ثبت نام کرده بودند.

اما همزمان با انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی سر و کله ویروس کرونا نیز پیدا شد و درست در روزهایی که کشور و به ویژه استان بوشهر فعالیت و جنب و جوش وکلای خود را طلب می‌کند، حضور نامحسوس این نمایندگان بر همه مسائلی که این روزها در استان از قِبل کرونا می گذرد سیطره انداخته و سکوت خبری پیرامون آنها را فرا گرفته به طوریکه در پاسخ به این سوال چه خبر از نمایندگان استان؟ می‌توان پاسخ داد: «تقریباً هیچ»!.

حتی جالب است نماینده فعلی بوشهر، گناوه و دیلم با وجود اینکه نزدیک به دو ماه به پایان مجلس دهم مانده دفتر خود در بوشهر را پیش از فرا رسیدن سال جدید با نصب پلاکاردی جلوی درب آن برای رهن و اجاره گذاشته است!

ظاهرا بذر بی‌انگیزگی در دل نمایندگان جوانه زده و در روزهای منتهی به مجلس دهم می‌توان بی‌تفاوتی را در رفتارشان مشاهده کرد.

فعالیت منتخبین در سایه انفعال نمایندگان

اما در سایه انفعال این روزهای نمایندگان مجلس استان شاهد فعالیت منتخبین مردم هستیم. منتخبینی که حالا استارت فعالیت آنها با شیوع ویروس کرونا تلاقی پیدا کرده و همین مساله انگیزه فعالیت آنان را برای این ایام بیشتر کرده است.

این روزها تصاویری از حضور منتخبین در کارگاه های تولید ماسک و اقلام بهداشتی و رایزنی و پیگیری مسائل مربوط به حوزه انتخابیه در نشست با مسؤولان ستاد مبارزه با ویروس کرونای استان و یا حضور در بین جهادگران در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود و رسانه‌های خبری استان نیز بعضاً این فعالیت‌ها را در سکوت خبری نمایندگان پوشش می‌دهند.

شاید کلید واژه «انگیزه» را می‌توان معیاری برای مقایسه این روزهای نمایندگان با منتخبین دانست، نمایندگانی که پس از انتخابات انگیزه خود را به ظاهر از دست داده‌اند و دل و رقم پیگیری مسائل را در فاصله کمتر از دو ماه باقیمانده تا پایان مجلس ندارند و یا چندی پیش مجلس را پایان یافته برای خود قلمداد کرده‌اند،  از جهتی منتخبین تازه نفسی که در عصر کرونا فعالیت خود را در با گروه‌های جهادی گره زده‌اند و پیدا شدن سر و کله این ویروس در پسا انتخابات، انگیزه مضاعفی را به آنان برای خدمت رسانی و پیگیری مسائل مردم و استان داده است.

شاید بد نباشد برای این روزها که به سختی می‌توان ردی را از نمایندگان فعلی استان مشاهده کرد، این توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی در آغاز چهارمین سال دوره‌ی نهم مجلس شورای اسلامی را با دقت بخوانیم، جاییکه حضرت آیت الله خامنه‌ای درباره رفتار نمایندگان در سال آخر فرمودند: «یک توصیه مربوط به نحوه‌ی رفتار دوستان - آقایان و خانمها - در این سال آخر است؛ مراقب باشید که عامل انتخاباتِ آخر سال، بر نحوه‌ی اقداماتی که در این سال می‌کنید، اثر نگذارد؛ این خیلی مهم است»./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج