اخبار ویژه

کد خبر : 252078 تاریخ ثبت : 1399/1/25 08:55:38

شرایط بازگشایی مدارس فراهم نیست

شرایط بازگشایی مدارس فراهم نیستمعاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت:هنوز شرایط برای بازگشایی مدارس مهیا نشده است، طبق پژوهش‌ها درصد شیوع کرونا از طریق مدارس بیش از ۱۱ درصد است بنابراین باید با احتیاط اقدام کرد.

به گزارش آزادنما؛

سعید  اوحدی با اشاره به این مطلب گفت: نظر به نگرانی‌هایی که درباره سلامت،  مطالب و برنامه‌های برخی از شبکه‌های اجتماعی وجود داشت، وزارت آموزش و پرورش برآن شده است تا با هماهنگی وزارت ارتباط نسبت به ایجاد یک اپیلکشن مستقل، پاک وسالم برای ورود و دسترسی دانش آموزان اقدام کند که مالکیت  این اپیلکشن در اختیار آموزش و پرورش است و بزودی جزئیات آن  اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور عنوان کرد :شرایط و عملکرد بسیار بهتری نسبت به بسیاری از کشورهای جهان ازجمله ایتالیا، اسپانیا، فرانسه و... داشته ایم و ان شاالله  پس از دوره مدیریت بحران که هم اینک در آن به  سر می‌بریم وارد دوره کنترل بحران  و بعد هم مهار این ویروس خواهیم شد و البته  این منوط به رفتار مردم است که تا آن زمان مقرر است دستورات ایمنی را به دقت و کامل رعایت کنند.

 معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: هنوز شرایط برای بازگشایی مدارس مهیا نشده است ، طبق  پژوهش‌های صورت گرفته درصد شیوع این بیماری از طریق مدارس بیش از 11 درصد است بنابراین باید با احتیاط بسیار عمل کرد.

وی متذکر شد: باتوجه به  فعال شدن سامانه شاد و همچنین آموزش از طریق شبکه‌هایی که داریم در واقع می توان ادعا کردد که مدارس تعطیل است اما آموزش تعطیل نشده است./دانا

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج